لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۲

حدود ۱۲۵ شرکت در سومين نمايشگاه بين المللی ساختمان سازی بغداد حضور دارند


حدود ۱۲۵ شرکت در سومين نمايشگاه بين المللی ساختمان سازی بغداد حضور دارند
حدود ۱۲۵ شرکت در سومين نمايشگاه بين المللی ساختمان سازی بغداد حضور دارند

سومين نمايشگاه بين المللی صنعت ساختمان سازی و سرمايه گذاری عراق با حضور شرکت های داخلی و خارجی از روز سه شنبه ۷ دسامبر در بغداد گشايش يافته است و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.

حدود ۱۲۵ شرکت سرمايه گذاری داخلی و خارجی با ارائه آخرين تحولات صنعت ساختمان سازی جهان، در نمايشگاه بين المللی بغداد در عراق تلاش می کنند با سرمايه گذاری در اين کشور نيمه ويران کمک کنند تا اين کشور بار ديگر روی پای خود بايستد.

در اين نمايشگاه جديدترين کالاها و تجهيزات، از مصالح ساختمانی گرفته تا کابينت آشپزخانه به نمايش گذاشته شده است.

عباس ال طائی، معاون هيئت مديره شرکت سرمايه گذاری بابِل، می گويد، هدف از برپايی اين نمايشگاه جذب سرمايه گذارانی است که ترجيح می دهند پول خود را در بخش رو به رشد ساختمان سازی عراق به کار اندازند. وی می گويد، هدف واقعی که در پشت برپايی اين نمايشگاه نهفته، در واقع نشان دادن امکانات بالقوه سرمايه گذاری در عراق است.

طی چهار روز برگزاری نمايشگاه، شرکتهای سرمايه گذاری ضمن اينکه امکان می يابند تصوير عينی تری از موقعيت سرمايه گذاری در راستای بازسازی کشور جنگزده عراق به دست آورند، در عين حال در محيطی قرار می گيرند که می توانند با بسياری از شرکتهای سرمايه گذاری جهان آشنا و در ارتباط، قرار گيرند.

نماينده يک شرکت سرمايه گذاری ترک معتقد است عراق آينده بسيار روشنی برای سرمايه گذاری شرکتهای ساختمانی دارد.

نمايشگاه صنعت ساختمان سازی در ساختمانی در محله المنصور بغداد برگزار می شود که معمولاً محل برگزاری نمايشگاههای بين المللی عراق است. اين ساختمان نيز يکی از چندين ساختمانی است که در روزهای به هم ريختگی و آشوب سرنگونی صدام حسين مورد چپاول و غارت قرار گرفت.

صلاح عبدالرازق، فرماندار بغداد، می گويد، عراق بعد از اين هشت سال جنگ، برای پيشرفت و بازسازی خود بايد با شيوه های جديد ساختمان سازی آشنا شود. او می افزايد عراق با کمبود ساختمان روبروست، و نياز شديد به مدرسه، بيمارستان و ساختمانهای دولتی بيشتر دارد.

به گفته کارشناسان اقتصادی به رغم آنکه عراق هنوز بطور کامل از بار خشونت و ناآرامی رها نشده، اما به نظر نمی رسد اين مسأله مانع چندان بزرگی بر سر راه سرمايه گذاران خارجی به حساب آيد. چنانچه در نمايشگاه مشابهی که ماه گذشته در عراق برگزار شد، بسياری از سرمايه گذاران اروپايی، از جمله سرمايه گذاران آلمانی و فرانسوی اشتياق زيادی برای سرمايه گذاری در عراق از خود نشان می دادند.

XS
SM
MD
LG