لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۸

مذاکره در باره زمان خروج نیروهای آمریکایی از عراق


مذاکره در باره زمان خروج نیروهای آمریکایی از عراق
مذاکره در باره زمان خروج نیروهای آمریکایی از عراق

دریا سالار مایک مولن رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا معتقد زمان زیادی برای مذاکره در باره تمدید حضور نیروهای آمریکایی در عراق باقی نمانده است. دریا سالار مولن روز جمعه در یک کنفرانس خبری در بغداد گفت ما درخواستی از دولت عراق برای ادامه حضور نیروهای آمریکا پس از دسامبر دریافت نکرده ایم. وی اضافه کرد اگر دولت عراق می خواهد در باره امکان تمدید حضور شماری از سربازان آمریکایی بحث کند، دولت آمریکا از گفتگو استقبال خواهد کرد. اما یادآور شد، لازم است مذاکرات هرچه زودتر آغاز شود تا از تصمیم های لجیستیکی و عملیاتی غیر قابل برگشت که باید در هفته های آینده اتخاذ شود، جلوگیری به عمل آید.

نوری المالکی نخست وزیر عراق روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای وب سایت خود اعلام کرد در جریان دیدار با دریادار مایک مولن رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا در بغداد آمادگی نیروهای عراقی برای پذیرش مسئولیت های امنیتی را را مورد تاکید قرار داده است.

در همین حال روزنامه وال استریت ژورنال نوشته است که مقام های دو کشور در مورد حفظ حدود ۱۰ هزار سرباز آمریکایی در عراق پس از خروج کامل نیروها گفتگو خواهند کرد. در حال حاضر کمتر از ۵۰ هزار سرباز آمریکایی در عراق حضور دارند که اکثرا در نقش های مشورتی عمل می کنند.

XS
SM
MD
LG