لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۹

حملات علیه وزارتخانه ها در آستانه سالگرد جنگ عراق


خبرگزاری فرانسه می گوید ستیزه گران سنی مرتبط با القاعده برای بی ثبات ساختن عراق اغلب مقامات و ادارات دولتی را هدف می گیرند
خبرگزاری فرانسه می گوید ستیزه گران سنی مرتبط با القاعده برای بی ثبات ساختن عراق اغلب مقامات و ادارات دولتی را هدف می گیرند
دریک سلسله بمب گذاری وکوشش برای حمله به چند وزارتخانه درنزدیکی محدوده تحت مراقبت معروف به ناحیه سبزدرمرکز بغداد درروز پنجشنبه 9 تن کشته شدند.

خشونت چند روزپیش ازدهمین سالگرد حمله نیروهای ائتلاف به عراق وبرگزاری نخستین انتخابات درمدت سه سال روی می دهد.

مسئولیت حمله را کسی برعهده نگرفته است، اما، به گزارش خبرگزاری فرانسه، ستیزه گران سنی، ازجمله آنها یی که با القاعده ارتباط دارند، در کوشش برای بی ثبات ساختن عراق اغلب مقامات و ادارات دولتی را هدف می گیرند.

گزارش ها حاکی است حدود ساعت یک وسی دقیقه بعد ازظهربه وقت محلی دست کم 3 بمب درمحله علوی، درنزدیکی وزارتخانه های امورخارجه وفرهنگ ودفاتر وزارت ارتباطات منفجر شد ، درحالی که ستیزه گران به حمله ظاهرا نا موفقی به وزارت دادگستری دست زدند.

خبرگزاری فرانسه به نقل ازسخنگوی سرویس ضد تروریسم عراق می گوید "برخی از تروریست ها سعی کردند به وزارت دادگستری رخنه کنند."

سخنگوی وزارت دادگستری گفت به هیچیک ازکارمندان آسیب نرسید، و زدوخوردهایی درمقابل ساختمان وزارتخانه درگرفت.

تلویزیون عراقیه گزارش داد نیروهای امنیتی تمام کارمندان را بیرون بردند.
یک مقام گفت 9 تن جانسپردند و 25 نفرمجروح شدند.

گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل ازشاهدان حاکی است درپی انفجارها صدای تیراندازی شنیده شد، وستونی ازدود به آسمان برخاست.

همچنین روزپنجشنبه، انفجاری یک کاندیدای انتخابات پارلمانی عراق را هدف گرفت، درحالی که کاندیدای دیگرهمراه با پدرو دیگربستگانش درشمال بغداد ربوده شد.
XS
SM
MD
LG