لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۱

در تیراندازی و انفجار در عراق، ده ها تن کشته شدند


یک فرمانده محلی نیروهای ضد طالبان در عراق روز سه شنبه در غرب بغداد هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد. او یکی از هشت تنی است که در خشونت در بخش های گوناگون کشور جانسپردند.

میلیشاهای طرفدار دولت، که به گروه سهوه شهرت دارند، در جریان جنگ عراق برای نبرد با القاعده به نیروهای آمریکایی پیوستند، و از آن هنگام هدف شورشیان سنی، که اعضای آنرا خائن به کشورت لقی می کنند، بوده است.

آسوشتید پرس به نقل از مقامات پلیس می گوید تیراندازان عبوری اتومبیل فرمانده را هنگامی که از ناحیه ابوغریب می گذشت به گلوله بستند و او را کشتند.

گروه دیگری از تیراندازان یک مقام شهرداری را در ناحیه سیدیه در جنوب بغداد کشت.

همچنین دربغداد، مردان مسلح وارد یک دفتر معاملات املاک و مستغلات درمحله ای درجنوب شهرشدند، دو تن را کشتند ودونفر را مجروح کردند. انگیزه حمله هنوزمعلوم نشده است.

در شهر نفت خیز کرکوک در شمال عراق، یک بمب اتومبیلی در کنار یک گشت پلیس منفجر شد، دو پلیس را کشت و ۱۶ نفر ، ازجمله ۸ غیر نظامی، را مجروح کرد.

دقایقی پیش ازغروب، یک بمب اتومبیلی درنزدیکی یک زمین فوتبال درجریان مسابقه ای درشهر خان بنی سعد، درحدود ۳۵کیلومتری شمال بغداد، منفجر شد. دو کشته و ۱۶ مجروح برجا گذاشت.

همچنین یک سخنگوی فرمانداری اربیل گفت بمبی که به اتومبیل متعلق به نیروهای منطقه ای کرد وصل شده بود منفجر شد و یک سرهنگ را مجروح کرد.
XS
SM
MD
LG