لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۵

مالکی مردم عراق را به وحدت فرا خواند


نخست وزیر عراق مردم را به وحدت فراخوانده است. درهمین حال یک مقام عراقی می گوید در نبرد بین نیروهای امنیتی و شبه نظامیان مرتبط با القاعده در استان انبار در دوهفته گذشته، دستکم ۶۰ تن کشته شده اند.

بگزارش اسوشیتد پرس، نوری المالکی نخست وزیر عراق روز شنبه دریک گردهمایی سیاسی در بغداد مردم را به وحدت درجنگ علیه القاعده فراخواند، و این نظر را که درپس عملیات نظامی درانبار انگیزه های فرقه ای وجود دارد تکذیب کرد.

پیشتر در شام جمعه، شورای امنیت سازمان ملل متحد حملات در فلوجه و انبار را محکوم کرد و نیروهای امنیتی عراق، پلیس محلی و عشایر متحد آنها را در نبرد با مهاجمین ستود.

رئیس اداره بهداری انبار روز شنبه گفت ۴۳ تن در رمادی و ۱۷ تن درفلوجه کشته شدند. او تعداد مجروجین را مجموعا ۲۹۷ نفر اعلام کرد.

دراین میان، ناظران بین المللی نسبت به کمبود غذا، سوخت و دیگر کالاهای اساسی، بویژه درفلوجه هشدارداده اند. ارقام سازمان ملل متحد نشان می دهد جنگ بیش از ۱۱ هزار خانوار را دربدرکرده است.

نیروهای امنیتی عراق و ایلمردان سنی متحد آنها برای پس گرفتن دو شهر با مردان مسلح امارت اسلامی عراق و شامات در نبرد بوده اند.

دررویدادی دیگر، پلیس و مسئولان پزشکی در عراق گفتند در زدوخوردهای پراکنده بین سرباران عراقی و شبه نظامیان درحاشیه شرقی فلوجه یک تن جانسپرد و سه نفر مجروج شدند.

خشونت در دیگرنقاط کشور نیز ادامه یافت. مردان مسلح درحمله به یک پاسگاه امنیتی درشهر موصل، دو افسر پلیس را کشتند.
XS
SM
MD
LG