لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۹

با پیوستن کردهای عراق به نبرد کوبانی هنوز موافقت نشده است


یک سخنگوی کردهای سوریه که با شورشیان گروه دولت اسلامی در کوبانی می جنگند می گوید هنوز توافقی برای ورود نیروهای پیشمرگه برای پیوستن به نبرد صورت نگرفته است.

ادریس نسان روز چهارشنبه به صدای آمریکا گفت رهبران کرد در اقلیم کردستان عراق در این باره به گفت وگو نشسته اند، و در هر حال هر نیروئی که به کوبانی می آید باید با مقامات محلی هماهنگی کند.

به گفته او در صورت موافقت با اعزام پیشمرگه ها به کوبانی، آنها مورد استقبال قرار خواهند گرفت.

ترکیه پیشتر در اوائل هفته، اعلام کرد به رزمندگان پیشمرگه از عراق اجازه داده خواهد شد از مرز بگذرند و وارد کوبانی شوند. این شهر به یکی از کانون های اصلی کوشش های بین المللی برای متوقف ساختن گروه موسوم به دولت اسلامی تبدیل شده است.

روز چهارشنبه بار دیگر ستون دود سیاهی برخاسته از کوبانی، نشان از درگیری های تازه دراین شهر می دهد.

نسان می گوید حملات هوائی بسیار مفید بوده است و رزمندگان کرد قادر شده اند حرکت پیکارجویان برای تصرف مرکز کوبانی را متوقف کنند.

در این میان، وزارت دفاع آمریکا می گوید در این باره که یکی از محموله های تسلیحات و مهمات که در منطقه کوبانی فرو انداخته شد، واقعا به دست پیکار جویان گروه دولت اسلامی افتاده است یانه، تحقیق می کند.

ویدیوئی که یک گروه رسانه ای طرفدار گروه دولت اسلامی پست کرده است نشان می دهد یک پیکار جوی نقابدار از جعبه های نارنحک های دستی ، مهمات و آر پی جی بازرسی می کند، فعالان سوریه گزارش دادند پیکار جویان به حد اقل یکی از محموله ها دست یافته اند.

سخنگوی پنتاگون روز سه شنبه گفت ارتش ویدیو را بررسی می کند و یقین دارد ۲۷ محموله از ۲۸ محموله به دست رزمندگان کرد رسید.

XS
SM
MD
LG