لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۶

نخست وزیر عراق از تهدید تروریستی در متروی آمریکا خبر داد


شبکه متروی شهر نیویورک
شبکه متروی شهر نیویورک

نخست وزیر عراق روز پنجشنبه اعلام کرد شواهدی از تهدیدهای «معتبر» علیه شبکه راه آهن زیرزمینی (مترو) در آمریکا و فرانسه در اختیار او قرار گرفته است.

حیدر العبادی که به مناسبت نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در شهر نیویورک بسر می‌برد، در گفتگو با خبرنگاران گفت این شواهد از پیکارجویان خارجی دستگیر شده، که در کنار گروه موسوم به «دولت اسلامی» در عراق می‌جنگیدند، به دست آمده است.

مقامات اداره آگاهی سراسری آمریکا (اف بی آی) می‌گویند علامتی که حاکی از چنین توطئه‌ای باشد در دست ندارند. سخنگوی شورای امنیت ملی گفت آمریکا «پیش از گرفتن تصمیمات بیشتر، مجبور خواهد بود اطلاعاتی که از شریکان عراقی خود می‌گیرد را بررسی کند.»

با این حال، به گزارش خبرگزاری رویترز، آندرو کومو فرماندار نیویورک روز پنجشنبه گفت او از گزارش‌های تهدید‌های بالقوه علیه علیه شبکه متروی آمریکا آگاه است، و پلیس پیش از جدیدترین هشدار، تقویت امنیت در مراکز حمل و نقل عمومی در شهر نیویورک را آغاز کرده بود.

کومو همچنین در بیانیه‌ای گفت «به مردم نیویورک اطمینان می‌دهم که ما این گزارش‌ها را از نزدیک دنبال می‌کنیم و با مقامات در واشنگتن در ارتباط هستیم.»

XS
SM
MD
LG