لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۴

پس از کشف اجساد گروگانها، عبادی دستور داد صدها داعشی فورا اعدام شوند


آرشیو
آرشیو

به دنبال اقدام گروه «دولت اسلامی» یا داعش، در کشتن ۸ گروگان این گروه، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، روز پنجشنبه دستور داد همه «تروریست های محکوم به مرگ» فورا اعدام شوند.

حیدر عبادی گفت اعدام این محکومان انتقام مرگ گروگانهای داعش را خواهد گرفت. به گزارش خبرگزاری فرانسه، اجساد گروگان ها روز چهارشنبه کنار بزرگراهی در شمال بغداد کشف شد.

به گفته دفتر نخست وزیری عراق، فرمان حیدر عبادی شامل کسانی می شود که تمامی مسیرهای مربوط به تجدیدنظر در احکامشان را طی کرده اند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع قضایی عراق گزارش داد که بیش از ۳۰۰ نفر به خاطر عضویت در داعش به اعدام محکوم شده اند.

نیوزویک به نقل از آسوشیتدپرس می نویسد از سال ۲۰۱۴ دست کم ۲۵۰ مورد اعدام از طریق چوبه دار در عراق صورت گرفته است که از این تعداد، تنها ۱۰۰ مورد در سال ۲۰۱۷ روی داد که نشان تلاش عراقی ها برای تسریع اعدام ها را نشان می دهد.

داعش در ویدیویی که روز شنبه منتشر کرد، ۶ افسر پلیس و اعضای گروه حشدالشعبی را که اسیر گرفته بود، نشان داد. داعش گفت اگر دولت عراق زنان سنی زندانی را طی سه روز آزاد نکند، آنها را می کشد

. عبادی گفت گروگان ها احتمالا زمانی که ویدیو منتشر شد، کشته شده بودند.

جسدهای از هم پاشیده این ۶ نفر به همراه اجساد دو نفر دیگر، در حالی که جلیقه های انفجاری به آنها وصل بود، روز چهارشنبه در «تل شرف» واقع در استان صلاح الدین کشف شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG