لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۷

در حمله داعش ۱۹ زائر شیعه در بغداد کشته شدند


یک مهاجم انتحاری روز شنبه با یک کامیون حاوی مواد منفجره به محله ای در جنوب شرقی بغداد که گروهی از زائران شیعه در آن جمع شده بودند حمله کرد و با انفجار بمب هماره خود، دستکم ۱۹ تن را کشت و ۴۸ نفر را مجروح کرد. مسئولیت حمله را گروه دولت اسلامی- داعش- بر عهده گرفت.

دومین انفجار در نزدیک یک پاسگاه شبه نظامی شیعه در بغداد دو کشته و سه مجروح برجا گذاشت.مسئولیت آنرا هنوز کسی نپذیرفته است.

به گزارش رویترز، خبرگزاری اعماق که از داعش حمایت می کند، گفت یک پیکارجو در ناحیه نهروان کامیون را که با سه تن مواد منفجره پر شده بود، به داخل جمعی از زائران شیعه راند. آنها عازم حرم امام موسی کاظم بودند.

وضعیت امنیتی در بغداد، که یک دهه پیش هدف حملات و انفجارهای روزانه بود به تدریج بهتر شده است، اما هنوز حملاتی علیه نیروهای امنیتی و غیر نظامیان صورت می گیرد.

روز شنبه همچنین، پیکارجویان گروه دولت اسلامی به ناحیه ای در نزدیکی شهر بیجی حمله کردند. نیروهای عراقی و رزمندگان شبه نظامی شیعه آنرا ماه ها پیش، همراه با پالایشگاه بزرگی که ویران شده بود پس گرفتند.

به گفته منابع در فرماندهی عملیات صلاح الدین، در نخستین حملات در شامگاه جمعه در غرب بیجی، مهاجمان چهار پاسگاه امنیتی را تصرف کردند. با استفاده از بمب های کار گذاشته شده در اتومبیل ۱۱ عضو نیروهای امنیتی را کشتند و ۱۲ نفر را مجروح کردند.

از جناح شرقی بیجی، پیکارجویان به نیروهای امنیتی حمله کردند و در نبردی که تا بامداد شنبه ادامه یافت، سه پلیس را کشتند و دو نفر را مجروح کردند.

XS
SM
MD
LG