لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۷

حملات گسترده جنگنده‌های ائتلاف و ارتش عراق به مواضع داعش


دلایل عدم موفقیت نیروهای عراقی در جنگ علیه داعش
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

دولت عراق از کشته شدن تعداد زیادی از نیروهای داعش در حملا ت اخیر هواپیماهای ائتلاف و نیروهای عراقی خبر داد.

هواپیماهای ائتلاف به رهبری آمریکا، مواضع داعش را در حومه ۱۱ شهر عراق بمباران کردند. از سوی دیگر دولت عراق نیز اعلام کرده است که نیروهای عراقی، شهر رمادی را محاصره کرده‌اند و در انتظار فرمان دولت برای بازپسگیری این شهر از نیروهای داعش هستند.

در خبری دیگر، وزارت کشور عراق اعلام کرد که ۲۳۶ نفر از نیروهای داعش در عملیات مشترک نیروهای عراقی کشته شده‌اند که در میان آنها نام چند تن از اعضای مهم داعش نظیر ابواسامه، مدیر تولید فیلم‌های مستند داعش، ابومسلم مسئول ولایت بغداد و مقام دیگر داعش دیده می‌شود.

به گزارش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا در عراق، نبود یک ارتش منسجم و تعلیم دیده مشکل اصلی دولت عراق در بازپسگیری مناطق تحت اشغال داعش است.

در حال حاضر حدود ۱۰ هزار نیروی مردمی عمدتا شیعه به نیروهای ارتش در نبرد با داعش کمک می‌کنند. در شمال هم نیروهای پیشمرگ کرد به نبرد با داعش می‌پردازند ، این در حالیست که این نیروهای مردمی و پیشمرگه، تنها در مناطق تحت نفوذ خود به خوبی با داعش می‌جنگند. مناطقی نظیر انبار و موصل، به طور عمده سنی نشین هستند و از این روز حضور نیروهای شیعه و پیشمرگه در کنار ارتش برای نبرد با داعش، با دشواری‌هایی روبروست.

XS
SM
MD
LG