لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۳

حمله انتحاری داعش در نجف هفت کشته بر جای گذاشت


محل انفجار خودروی بمبگذاری شده در حومه شهر نجف در ایستگاه بازرسی پلیس
محل انفجار خودروی بمبگذاری شده در حومه شهر نجف در ایستگاه بازرسی پلیس

نیروهای داعش شامل چند فرد مسلح و خودرویی بمبگذاری شده، روز یکشنبه، ۱۲ دی، به یک ایستگاه بازرسی پلیس در حومه شهر نجف در عراق حمله کرده و هفت نیروی پلیس مستقر در این مرکز را کشتند.

حمله روز یکشنبه به نجف یک روز پس از انفجارها در بغداد رخ داد که منجر به کشته شدن ۲۹ نفر شده بود.

حملات داعش در نجف و بغداد حاکی از آن است که نیروهای داعش در عراق همچنان توانایی انجام عملیات نظامی در مناطقی که از کنترل آنها خارج است را دارند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، این در حالی است که نیروهای ارتش عراق در شمال کشور با پیشروی خود موفق شده اند مواضع بیشتری از داعش در موصل را تسخیر کرده و از کنترل آنها خارج کنند.

با اینکه گفته می شود موفقیت عملیات آزادسازی موصل خاتمه فعالیت های داعش به عنوان یک خلافت خودخوانده را رقم خواهد زد، اما نیروهای داعش همچنان قادر هستند به مبارزات چریکی خود در عراق ادامه داده و برای انجام حملات انتحاری در کشورهای غربی برنامه ریزی کنند.

نیروهای عراقی در مرحله دوم عملیات آزادسازی موصل که روز پنجشنبه، ۹ دی ماه، آغاز شد، پس از چندین هفته توقف موفق شدند نیروهای داعش را با وجود مقاومت زیادشان، از چندین محله در موصل بیرون برانند.

با گذشت چهار روز از آغاز مرحله دوم این عملیات، نیروهای عراقی پیشروی چشمگیری از سوی شرق و جنوب شرقی به سمت موصل داشته اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG