لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۶

القاعده مردم فلوجه را به نبرد با نیروهای دولتی تشویق می کند


درحالی که زدوخورد در اطراف فلوجه ادامه دارد، شاخه القاعده درعراق ، ساکنان منطقه را ترغیب کرده است مسلح شوند و ازشبه نظامیان درجنگ با نیروهای دولتی پشتیبانی کنند.

آسوشتد پرس بنقل ازساکنان فلوجه می گوید روز پنجشنبه اعضای امارت اسلامی عراق و شام در چهار راه های اصلی شهرفلوجه به توزیع جزوه هایی با مارک گروه پرداختند که ازمردم می خواهد به نیروهای القاعده بپیوندند، پول بدهند یا خانه هایشان را به عنوان پناهگاه بازکنند.

جزوه دیگری اعلام می کند القاعده کمیسیونی برای پیشبرد امر به معروف و نهی از منکر تشکیل خواهد داد که به اختلافات در میان ساکنان فلوجه رسیدگی خواهد کرد.

از او اخرماه پیش، نیروهای امنیتی و ایلمردان سنی متحد آنها برای بازگیری نواحی اصلی دراستان انبار، ازجمله فلوجه و بخش هایی از رمادی، که شبه نظامیان القاعده تصرف کرده اند، درنبرد بوده اند.

دراین میان، زدوخورد بین نیروهای عراقی و شبه نظامیان القاعده دردو محله درفلوجه، در ۶۵ کیلومتری غرب بغداد، که شام چهارشبنه آغاز شد تا بامداد پنجشنبه ادامه یافت.

یک مقام پزشکی گفت بیمارستان شهراجساد هفت مرد و ۱۳ مجروح را تحویل گرفته است.

تلویزیون عراق گفت نیروهای امنیتی و نیروهای عشایری متحد آنها روز پنجشنبه در داخل و اطراف شهر رمادی با مهاجمان درگیر شدند و چند ناحیه را که افراد القاعده تصرف کرده بودند پس گرفتند.

دومقام امنیتی به آسوشیتدپرس گفتند درجریان نبرد دو سرباز کشته و سه نفر دیگر مجروح شدند.

دربغداد، بمبی در یک بازار سرباز منفجر شد، به گفته یک افسر پلیس سه تن جان سپردند و شش نفرمجروح شدند.

بمب دیگری دریک ناحیه بازرگانی درمحله غزالیه، در غرب پایتخت عراق منفجر شد، دو کشته و ۹ مجروح برجا گذاشت.
XS
SM
MD
LG