لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۵

انتخابات در بخش هایی از عراق برگزار نخواهد شد


کمیسیون انتخابات عراق اعلام کرده است در بخش هایی از استان انبار، که در آنها زدوخورد بین نیروهای امنیتی و شبه نظامیان مرتبط با القاعده جریان دارد، رای گیری برگزار نخواهد شد.

از دسامبر گذشته، انبار، در غرب عراق، شاهد نبرد شدید بین سربازان دولتی و شبه نظامیان قبیله ای متحد از یک سو، و رزمندگان گروه امارت اسلامی عراق و شام، از سوی دیگر بوده است.

رزمندگان بخش هایی از رمادی ، مرکز استان، و شهر فلوجه را تصرف کرده اند و همچنان در کنترل دارند.

اسوشیتد پرس می گوید یک عضو کمیسیون عالی انتخابات، روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری در بغداد گفت «کمیسیون نمی تواند کارمندان و تجهیزات مرتبط با رای گیری را به مناطقی که در آنها عملیات امنیتی جریان دارد بفرستد.»

او مناطقی را که در استیلای شبه نظامیان قرار دارند مشخص نساخت، اما به خانواده هایی که در اثر جنگ دربه در شده اند اطمینان داد به آنها اجازه داده خواهد شد در نواحی «امن» رای بدهند.

بر اساس ارقام سازمان ملل متحد، خشونت در انبار موجب شده است حدود ۴۰۰ هزار نفر دربه در شوند.

در انتحابات پارلمانی بیش از ۹ هزار نامزد برای ۳۲۸کرسی رقابت خواهند کرد. از زمان خروج نیروهای آمریکا در اواخر ۲۰۱۱ ، این نخستین انتخابات پارلمانی درعراق خواهد بود.

روز سه شنبه همچنین مردان مسلح در تیراندازی از داخل یک اتومبیل عبوری ۶ مرد را که در خیابانی در شهر موصل جمع شده بودند کشتند.

و در شهر توزخورماتو، در حدود ۲۰۰کیلومتری شمال بغداد، یک بمب انداز انتحاری خود رو بمب گذاری شده ای را به یک پاسگاه پلیس کوبید، ۴ پلیس را کشت و ۱۳ نفر دیگر را مجروح کرد.
XS
SM
MD
LG