لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۱

پایگاه عین‌الاسد هدف حمله پهپادی قرار گرفت


عکس تزئینی است
عکس تزئینی است

دو پهپاد مسلح پایگاه هوایی عین الاسد در عراق را که میزبان نیروهای آمریکایی و سایر نیروهای بین‌المللی در غرب عراق است، هدف قرار دادند.

رویترز به نقل از یک منبع امنیتی و یک منبع دولتی روز سه شنبه گزارش داد این حمله پهپادی که بامداد سه‌شنبه انجام شد تلفات یا خسارتی نداشت.

حملات به نیروهای آمریکایی در خاورمیانه در پی جنگ اسرائیل و حماس افزایش یافته و خطر گسترش درگیری در منطقه را بیشتر کرده است.

پنتاگون به نقل از یک مقام ارشد دفاعی آمریکا اعلام کرد که نیروهای آمریکایی و ائتلاف دست‌کم ۲۳ بار در عراق و سوریه از ۲۵ مهر تا ۸ آبان هدف حملات راکتی و پهپادی قرار گرفته‌اند.

از زمان آغاز حمله حماس به اسرائیل در ۱۵ مهر حمله به نیروهای آمریکایی افزایش یافته است. گروه‌های مسلح عراقی همسو با جمهوری اسلامی تهدید کرده‌اند که اگر واشنگتن برای حمایت از اسرائیل علیه حماس در غزه مداخله کند علیه منافع آمریکا اقدام خواهند کرد.

آمریکا، اتحادیه اروپا، و ژاپن گروه شبه‌نظامی حماس را که تحت حمایت جمهوری اسلامی قرار دارد، به عنوان یک گروه تروریستی شناسایی کرده‌اند.

گروهی به نام «مقاومت اسلامی در عراق» از حمله روز سه‌شنبه اعلام حمایت کرد.

همین گروه روز دوشنبه نیز مسئولیت شلیک چهار راکت کاتیوشا به پایگاه هوایی عین الاسد عراق را برعهده گرفت.

در پی اخطارهای آمریکا به جمهوری اسلامی در مورد ورود به جنگ اسرائيل با حماس، امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، مدعی شده است که این حکومت در منطقه گروه‌های نیابتی ندارد.

پیشتر استفاده گروه‌های شبه نظامی در مناطق مختلف خاورمیانه از تسلیحات ساخت ایران بارها گزارش شده است.

XS
SM
MD
LG