لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۸

انفجارهای پیاپی در عراق جان ده ها نفر را گرفت


مقام‌های عراقی می‌گویند یک رشته انفجار در این کشور که عمدتا در مناطق شیعه نشین رخ داده است، روز پنجشنبه، ۹ آذرماه، «دستکم ۳۹ کشته» و بیش از «۱۰۰ مجروح» برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، شدیدترین انفجارهای روز پنجشنبه در شهر حله، در صد کیلومتری جنوب بغداد، رخ داد که انفجار یک بمب کنار جاده‌ای و یک خودروی بمب‌گذاری شده، «دستکم ۲۷ کشته» و «حدود ۹۰ زخمی» به همراه داشت.

ساعاتی پیش از آن نیز یک خودروی بمب‌گذاری شده در کربلا منفجر شد و به گفته یک افسر پلیس، «شش کشته و ۲۰ زخمی» بر جای گذاشت.

در میان کشته‌شدگان، شیعیانی بودند که برای شرکت در مراسم عزاداری به مناسبت درگذشت حسین‌ بن علی، چهارمین امام شیعیان، در کربلا و حله گرد آمده بودند.

به گفته یک مقام پلیس، یک بمبگذار انتحاری نیز با کوبیدن خودروی خود به یک ایستگاه بازرسی‌ در شهر فلوجه در ۶۵ کیلومتری غرب بغداد، «سه پلیس را کشت و ۱۱ تن دیگر را زخمی کرد».

پلیس همچنین می‌گوید در شهر شمالی موصل نیز انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در کنار یک پاسگاه پلیس، موجب «مرگ دو تن و زخمی شدن دو تن دیگر» شد و در روستایی در استان شرقی دیاله نیز در اثر انفجار یک بمب کنار جاده‌ای، «یک نیروی پلیس کشته و شش تن زخمی» شدند.
XS
SM
MD
LG