لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۴

بمبگذاری انتحاری در نزدیکی بغداد ۱۴کشته برجای گذاشت


تعداد کشته ها حمله انتحاری، ۱۴ نفر گزارش شده است.
تعداد کشته ها حمله انتحاری، ۱۴ نفر گزارش شده است.

یک بمبگذار انتحاری با انفجار خود در یک رستوران در جنوب بغداد، باعث مرگ ۱۴ نفر شد.

آسوشیتدپرس به نقل از مقام های رسمی عراق گزارش داد این انفجار در استان ذی‌قار روی داد و دست‌کم ۲۷ نفر تا تنظیم این خبر زخمی شده اند. استان ذی‌قار در جنوب شرقی بغداد قرار دارد.

رسانه های محلی گزارش دادند این انفجار تنها دو ساعت بعد از دو حمله انتحاری جداگانه در خارج از بغداد روی داد که در مجموع موجب مرگ ده نفر شد.

برخی منابع از جمله خبرگزاری فرانسه از کشته شدن ۱۲ نفر و جراحت ۵۴ نفر خبر داده اند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد در یکی از این حملات، یک بمبگذار به ایست بازرسی پلیس و ارتش در شمال بغداد حمله کرد. همچنین دو حمله دیگر به قصد آسیب به حامیان دولت عراق در شهر میشهدا و یک رستوران در خارج شهر ناصریه روی داد.

همچنین یک گزارش دیگر حاکیست که پرتاب راکت در ابوقریب در غرب بغداد به دو کشته و ۷ مجروح منجر شد.

با اینکه هیچ گروهی مسئولیت این حملات را هنوز بر عهده نگرفته اند، رسانه ها گزارش داده اند دولت اسلامی موسوم به داعش حملات مشابه قبلی را علیه شهروندان نظامیان عراقی انجام داده بودند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کاپیتان چنس مک‌کرو، یک مقام رسمی ارتش آمریکا به روزنامه نگاران گفته، افزایش حملات داعش بخاطر از دست دادن بیشتر اراضی تحت کنترل خود است.

مک‌کرو همچنین گفت داعش مناطق سوق الجیشی را از دست داده و اکنون سعی دارد با آنچه ما حملات پر سر و صدا می نامیم، توجه رسانه ها را به خود جلب کند چون این روشی است که آنها برای ارسال پیام استفاده می کنند.

ده روز پیش یک بمبگذار دیگر داعش در ورزشگاهی در جنوب بغداد حمله انتحادی کرد که بیش از سی کشته برجای گذاشت.

XS
SM
MD
LG