لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۰

حمله انتحاری در عراق


ارشیو
ارشیو

مقام های عراقی می گويند يک بمب گذار انتحاری از روی صندلی چرخدار با حمله به يک پاسگاه پليس در نزديکی پايتخت دست کم دو نفر را کشت و ۱۸ نفر ديگر را زخمی کرد.

به گفته مقام های رسمی اين بمب گذار روز يکشنبه، در نزديکی وروديه پاسگاه در شهرک مرکزی طارميه خود را منفجر کرد. دست کم ۹ نفر از مجروحين افراد پليس هستند.

در همين حال پليس روز یکشنبه از وقوع انفجایر در نزديکی اتوموبيل حامل شهردار شهر شمالی رياض در استان کرکوک خبر داد. به شهردار در اين انفجار که به مجروح شدن دو نفر منجر شد آسيبی نرسيد.

پرسنل امنيتی و مقام های عراقی همزمان با آماده شدن دولت عراق برای خروج نيروهای آمريکایی، که قرار است تا پایان سال تکميل شود، اغلب هدف شورشيان قرار می گيرند.

در همين حال روز یکشنبه دادگاهی در عراق همسر يک رهبر مقتول القاعده را به اتهام فراهم ساختن کمک های تروريستی به حبس ابد محکوم کرد.

عبدالستار بيرقدار سخنگوی شورای قضائيه می گويد اين دادگاه روز پنجشنبه حسنا علی يحيی را مجرم شناخته بود. يحيی که تبعه يمن است با ابو ايوب المصری رهبر القاعده عراق ازدواج کرده بود، که نيروهای عراقی و آمريکایی وی را همراه با چند ستيزه جوی ديگر در عمليات امنيتی در آوريل ۲۰۱۰ کشتند.

القاعده عراق در جريان اين عمليات و عمليات مشابه در سال های اخير تضعيف شده است اما کماکان به حملات مرگبار در نقاط مختلف عراق ادامه می دهد.

XS
SM
MD
LG