لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۷

آتش سوزی و انفجار در انبار مهمات یک گروه شبه‌نظامی در عراق ۱۴ زخمی به جای گذاشت


آتش سوزی بزرگی که موجب انفجارهای پیاپی در انبار مهمات یک گروه شبه نظامی عراقی در نزدیکی بغداد شد، ۱۴ زخمی به جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، صدای این انفجارها، که دوشنبه ۲۱ مرداد در انبار مهماتی متعلق به یکی از گروه‌های زیر مجموعه حشد الشعبی رخ داد، در سراسر بغداد شنیده شد.

این خبرگزاری به نقل از یک منبع امنیتی نوشت که این انبار مهمات در یکی از پایگاه‌های پلیس فدرال عراق در حومه جنوب بغداد قرار گرفته بود و موشک های کوتاه برد و کاتیوشا در آن نگهداری می‌شد.

به گفته یک سخنگوی اداره بهداشت این شهرستان، این آتش‌سوزی موجب انفجار برخی از موشک‌های این انبار شد و بر اثر انفجار و پرتاب شدن این موشک‌ها به فاصله چند کیلومتری محل حادثه ۱۴ تن،‌که بیشترشان کودک بودند،‌ زخمی شدند.

برخی از رسانه های محلی نیز گزارش دادند که ترکش های این انفجار به نزدیکی ساختمان سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد برخورد کرده است.

یک منبع پلیس گفته است که این آتش سوزی احتمالا بر اثر بی‌توجهی در انبار کردن این مهمات و همچنین گرمای بالای هوا روی داده است. وزارت کشور عراق دستور تحقیق در ابن باره را صادر کرده است.

حشد الشعبی، از مجموعه گروه‌های مردمی و شبه نظامیان عمدتا شیعه مورد حمایت ایران، بیش از چهار سال پیش برای نبرد با داعش تشکیل شد. حدود ۱۰ روز پیش مقام های عراقی اعلام کردند که دفاتر این نهاد نظامی در سراسر عراق رسما بسته شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG