لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۵

در انفجار بمب های اتومبیلی در عراق ۱۵ تن کشته شدندمقامات عراق می گویند در یک سلسه بمب گذاری که هدف آن خیابان های بازرگانی و نیروهای امنیتی در بغداد و اطراف آن بود ، ۱۵ تن کشته شده اند.

گزارش اسوشیتد پرس بنقل از منابع پلیس حاکی است روز سه شنبه یک بمب اتومبیلی در نزدیک فروشگاه ها در شهر کربلا منفجر شد، سه تن را کشت و ۱۶ نفر را مجروح کرد.

بمب اتومبیلی دیگری درشهر حفریه، درجنوب بغداد، یک تن را کشت. دقایقی بعد بمب دیگری در نزدیکی یک ایستگاه اتوبوس در همان شهر منفجر شد، ۲ کشته و پنج مجروح برجا گذاشت.

در جنوب بغداد، یک بمب اتومبیلی در یک پاسگاه امنیتی منفجر شد، دو پلیس از پای درآمدند و ۹ نفر مجروح شدند. در شمال بغداد، یک بمب کنارجاده ای در محله منفجر شد، یک تن جانسپرد و سه نفر مجروح شدند.

جداگانه، انفجار دو بمب اتومبیلی در نزدیکی یک رستوران و یک ایستگاه اتوبوس در شهر حله، در حدود ۹۵ کیلیومتری جنوب بغداد، سه کشته و ۱۳ مجروح برجا گذاشت.

شب هنگام، بمبی در یک خیابان تجاری در ناحیه غزالیه بغداد منفجر شد، سه تن کشته و پنج نفر مجروح شدند.

مسئولیت حملات را هنوز کسی بر عهده نگرفته است، اما نشانه های یک گروه انشعابی القاعده را همراه دارند که اغلب از بمب های اتومبیلی و حملات انتحاری برای هدف گرفتن محل های عمومی و اعضای نیروهای امنیتی استفاده می کند.
XS
SM
MD
LG