لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۲۷

بیش از ۵۰ کشته در تازه ترین حملات در عراق


مقامات عراقی امروز، یکشنبه، از کشته شدن بیش از پنجاه نفر، و مجروح شدن دست کم دویست و پنجاه نفر دیگر، در یک رشته حمله خبر دادند که در نقاط مختلف آن کشور انجام گرفته است.

خشونت ها در بیش از ۱۱ شهر صورت گرفت و به نیروهای امنیتی، متقاضیان استخدام در نیروی پلیس و بازارهای کالا حمله شد.

مقامات می گویند مهلک ترین حمله در نزدیکی شهر جنوبی عماره انجام گرفت، که انفجارهای ناشی از بمب گذاری در دو خودرو دست کم چهارده کشته بجا گذاشت.

پیشتر، در بلاد واقع در شمال بغداد، یازده سرباز در حملات افرادی مسلح و یک بمب گذاری کشته و چند سرباز دیگر مجروح شده بودند.

پلیس می گوید یک بمب گذاری در شهر نفت خیز کرکوک در شمال عراق نیز دست کم هفت متقاضی استخدام در پلیس را کشت و هفده نفر دیگر را مجروح کرد.

چند نقطه دیگر عراق نیز امروز صحنه حملاتی مرگبار بود که دو بمب گذاری در شهر جنوبی ناصریه از جمله آنهاست. انفجار ناشی از یکی این بمب گذاریها در مقابل کنسولگری فرانسه رخ داد.

هیچ فرد یا گروهی مسوولیت این حملات را بر عهده نگرفته است.

در همین حال دادگاهی در بغداد برای معاون سنی مذهب ریاست جمهوری عراق، غیابا، حکم اعدام صادر کرده است، که به احتمال قوی تشنج های سیاسی را تشدید می کند.

این دادگاه طارق الهاشمی را در راه اندازی جوخه های مرگ علیه نیروهای امنیتی و شیعیان مقصر شناخت.

آقای هاشمی قویا این اتهام را تکذیب کرده است. آقای هاشمی بلافاصله پس از آنکه مقامات چنین اتهامی را عنوان کردند از عراق گریخت و فعلا در ترکیه است.
XS
SM
MD
LG