لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۲

۲۲ نفر در بمبگذاری های عراق کشته شدند


غیرنظامیان در صحنه بمب گذاری منطقه شیعه نشین العامل - یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

دست کم ۲۲ نفر در بمب گذاری های روز یکشنبه در سراسر عراق کشته شدند، اما به رغم این بمب گذاری ها، ارتش عراق روز یکشنبه اعلام کرد که در جنگ با «دولت اسلامی» (داعش) در استان انبار در حال پیشروی است.

به گفته پلیس و مسوولان پزشکی، در یکی از حملات، راننده یک خودروی بمب گذاری شده به تاسیساتی نظامی در استان انبار، در غرب عراق حمله انتحاری کرد.

مرگبارترین حمله، انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در کنار یک ایست بازرسی ارتش نزدیک شهر النخیب، در جاده ی به سمت سوریه و عربستان بود. به گفته منابع، در این حمله دست کم ۷ سرباز کشته شدند.

یک افسر ارتش از فرماندهی عملیات استان انبار به خبرگزاری رویترز گفت: «تروریست های داعش از یک خودروی بمب گذاری شده انتحاری برای گمراه کردن سربازان ما استفاده کردند و سپس با سربازان ما درگیر شدند، اما ما توانستیم حمله آنها را دفع کنیم.»

هنوز هیچ گروهی مسوولت این حملات را برعهده نگرفته است. مناطق شیعه نشین عراق و نیروهای دولتی عمدتا هدف حمله شورشیان سنی اسلامگرا قرار می گیرند.

به گفته منابع پلیس و منابع پزشکی، ۶ نفر دیگر نیز در اثر انفجار در یک میدان در بغداد کشته و ۱۷ نفر نیز مجروح شدند. همچنین ۶ نفر دیگر نیز در حملات به مناطق عمدتا شیعه نشین العامل، حسینیه و البیاع کشته شدند.

انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در محمودیه، ۳۰ کیلومتری جنوب بغداد، به گفته پلیس، ۳ نفر را کشت و ۷ تن دیگر را مجروح کرد.

در همین حال، روز شنبه، به گفته مسوولان امنیتی، نیروهای «دولت اسلامی» (داعش) به پالایشگاه بیجی، بزرگترین پالایشگاه نفت عراق با خمپاره و مسلسل های نصب شده روی وانت حمله کردند.

XS
SM
MD
LG