لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۴

در بمب گذاری های انتحاری درعراق ده ها تن کشته یا مچروح شدند


دریک سلسله انفجار بمب های اتومبیلی در محله های شیعه نشین بغداد دست کم ۳۸ تن کشته شدند. در همین حال پیکارحویان اسلامی فیلمبردار یک شبکه تلویزیون محلی در استان صلاح الدین را کشتند. ارتش امریکا از حملات هوایی به شهر تل عفر و شهر هیت در استان الانبار خبر داد.

به گزارش اسوشیتد پرس، مقامات پلیس گفتند نخستین انفجار شنبه شب روی داد. یک بمب انداز انتحاری اتومبیل بمب گذاری شده ای را به یک پاسگاه امنیتی در محله کاظمیه در شمال پایتخت کوبید ، ۱۳ تن از جمله سه پلیس را کشت و ۲۸ نفر را مجروج کرد.

دومین بمب اتومبیلی خیابانی درمحله شولا در شمال غربی بغداد را هدف گرفت، هفت کشته و ۱۸ مجروح برجا گذاشت ، و به چند مغازه و اتومبیل آسیب رساند.

همچنین در شولا، به گفته پلیس، در حمله انتحاری به یک پاسگاه امنیتی ۱۸ تن جانسپردند و ده ها نفر مجروح شدند.

مسئولیت حملات را کسی بر عهده نگرفته است، اما شورشیان سنی اغلب شیعیان را شیعیان را که مرتد تلقی می کنند، هدف می گیرند.

در رویدادی دیگر در روز شنبه، فرماندار استان صلاح الدین عراق به اسوشیتد پرس گفت پیکار جویان گروه دولت اسلامی، فیلمبردار شبکه تلویزیونی صلاح الدین را روز جمعه در شهر تکریت کشتند.

سازمان گزارشگران بدون مرزماه پیش گفت پیکار جویان فیلمبردار را بدلیل خودداری از پیوستن به گروه به مرگ تهدید کرده بودند.

دراین میان، ارتش آمریکا روز شنبه گفت به یک حمله هوایی به شمال شهر تل عفر دست زد، یک واحد رزمنده کوچک دولت اسلامی را هدف گرفت و یک خود رو زرهی را منهدم کرد. ارتش گفت در دو حمله هوائی دیگر در شمال غربی هیت در استان انبار، دو واحد کوچک گروه زیر آتش قرار گرفتند.

XS
SM
MD
LG