لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۴

ترور نافرجام معاون نخست وزیر عراق


بنقل از یک قانون گذار سنی و بیانیه دفتر نخست وزیری عراق گفته می شود صالح علی مطلق قائم مقام نخست وزیر از ترور نافرجام جان بدر برده است.

به گزارش اسوشیتد پرس، طلال الذوبیعی روز جمعه گفت شبه نظامیانی که لباس سربازان بر تن داشتند و با خود روهای نظامی حرکت می کردند، کاروان اتومبیل های حامل مطلق و همراهانش، از جمله چند مقام ارشد، را در غرب بغداد زیر آتش گرفتند.

الذوبیعی می گوید حمله تیراندازی هایی را بین مهاجمان و سربازان محافظ مطلق موجب شد. سه نفر از سربازان مجروح شدند و تیراندازان گریختند.

مسئولیت حمله را در حالی که عراق به برگزاری انتخابات پارلمانی در ۳۰ آوریل نزدیک می شود، کسی بر عهده نگرفته است. اما ستیزه گران اسلامگرا در گذشته در کوشش برای کاهش اعتماد مردم به دولت نوری المالکی مقامات را هدف حمله قرار دادند.

قانون گذار عراقی گفت هنگام وقوع حمله او صالح علی مطلق و چندین مقام دولتی دیگر را در دیدار از روستاهایی در ناحیه ابوقریب، در غرب بغداد، همراهی می کرد.

بنا به بیانیه دفتر نخست وزیری ، مقامات از زیان های سیل در منطقه، که در پی استیلای ستیزه گران گروه امارت اسلامی عراق و شام بر نواحی داخل و اطراف شهر فلوجه و بستن یک سد آبی براه افتاد، دیدن می کردند.

ذبیعی و مطلق هر دو در گذشته از سیاستمداران در تمام طیف های مذهبی و قومی خواسته اند اختلافاتشان را کنار بگذارند و بر حفاظت ار کشور تمرکز کنند.

روز جمعه همچنین، در انفجار یک بمب کنار جاده ای در شهر موصل در شمال عراق، یک تن جانسپرد و شش نفر مجروح شدند.
XS
SM
MD
LG