لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۴۵

نوری المالکی قول داده است عاملان حمله در تکریت را مجازات کند


نوری المالکی قول داده است عاملان حمله در تکریت را مجازات کند

نوری المالکی نخست وزیر عراق عهد کرده است شورشیانی را که در حمله به ساختمان استانداری در شهر تکریت در روز سه شنبه دست داشتند، مجازات کند.

آقای مالکی روز چهارشنبه همچنین قول داد درباره این حمله که در جریان آن ۵۸ تن کشته شدند تحقیق کند. مهاجمانی که لباس های نظامی و جلیقه های انتحاری پوشیده بودند، وارد مجتمع شده و مردم را به گروگان گرفتند.

یک بمب گذار برای هموار کردن راه ورود شورشیان خود را منفجر کرد، و در همین حال شورشیان آتش گشودند و چندین گروگان، از جمله سه عضو شورای محلی را اعدام کردند.

دقایقی بعد، انفجار یک اتومبیل در نزدیکی ساختمان، یک خبرنگار و چند پرسنل امنیتی را که برای کمک فراخوانده شده بودند کشت. سربازان عراقی پس از نبردی که چند ساعت طول کشید، کنترل مجتمع را به دست گرفتند.

سخنگوی ارتش آمریکا در عراق به صدای آمریکا گفت مشاوران نظامی آمریکا که در نزدیکی محل بودند به سربازان عراقی با فراهم آوردن شناسایی هوایی در پاسخگویی به حمله کمک کردند.

وی می گوید هیچ سرباز آمریکایی وارد مجتمع نشد، اما چندین نفر از آنان زخم های سطحی برداشتند.

چندین مهاجم در میان کشته شدگان بودند. همچنین حدود ۱۰۰ نفر مجروح شدند.

هیچ گروهی مسئولیت حمله را بر عهده نگرفته است، اما مقام های عراقی گروه محلی القاعده را مسئول دانسته اند و می گویند حمله به هجوم های گذشته گروه شباهت دارد.

XS
SM
MD
LG