لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۴۹

مهاجمان در عراق، نیروهای امنیتی را هدف گرفتند


در عراق، ستیزه گران روز پنجشنبه در سلسله حملاتی علیه سربازان و ماموران پلیس، دست کم ۱۵ تن از اعضای نیروهای امنیتی را کشتند.

مرگبارترین حمله در ناحیه سنی نشین «عظیمیه» بغداد روی داد. مهاجمان یک پست بازرسی ارتش را زیر آتش گرفتند و سپس در حالی که تیم های پلیس و دفاع غیر نظامی به محل رسیدند، بمب های کنار جاده ای را منفجر کردند.

در حملات هماهنگ ۹ نفر از نیروهای امنیتی و سه غیر نظامی از پای در آمدند و حدود ۱۵ نفر مجروح شدند.

در شمال بغداد، به گفته مقامات در انفجار یک بمب که در اتومبیلی در یک پایگاه ارتش عراق در ۳۰۰ کیلومتری شمال پایتخت، جاسازی شده بود، سه سرباز از کشته و دست کم ۱۰ نفر زخمی شدند.

در این میان، یک گروه وابسته به القاعده در عراق مسئولیت انفجار در دفاتر ایستگاه تلویزیونی العربیه در بغداد را توسط بمبی که در یک اتومبیل کار گذاشته شده بود، بر عهده گرفته است.

این گروه که خود را «حکومت اسلامی عراق» می نامد، روز پنجشنبه در بیانیه ای حمله را که در آن چهار تن کشته و ۱۶ نفر مجروح شدند ستود. این بیانیه ، تلویزیون «العربیه» را یک «کانال فاسد» توصیف می کند و می گوید گروه در هدف گرفتن سازمان های رسانه ای که آنها را ابزار «محاربه با خدا» می داند، درنگ نخواهد کرد.

تلویزیون العربیه متعلق به عربستان سعودی است و برنامه های خود را از دبی پخش می کند.

در نقطه ای دیگر در عراق در روز پنجشنبه، مقامات گفتند در انفجار یک بمب اتومبیلی در یک پایگاه ارتش عراق، در ۳۰۰ کیلومتری شمال بغداد، سه سرباز از پا در آمدند و دست کم ۱۰ نفر مجروح شدند.

در فلوجه، انفجار یک بمب کنار جاده ای دو سرباز را کشت و چند نفر را مجروح کرد. گزارش رسید در موصل نیز بمب هایی علیه سربازان پلیس منفجر شد.

XS
SM
MD
LG