لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۹

آیت الله سیستانی از همسایگان عراق خواست با پیکارجویان داعش مبارزه کنند


مرجع تقلید شیعیان عراق می گوید کشورهای منطقه برای متوقف ساختن جریان پیکار جویان به عراق به اندازه کافی عمل نمی کنند و هشدار می دهد آنها روزی کشورهای خودشان را تهدید خواهند کرد.

داعش نیروهای سنی از سراسر جهان را به خلافت خود خوانده اش در بخش هایی از سوریه و عراق جلب کرده است. شمار بزرگی از آنها در خط مقدم جبهه جنگیده اند یا ماموریت های بمب گذاری انتحاری انجام داده اند.

به گزارش رویترز، آیت الله علی سیستانی در بیانیه ای که نماینده او شیخ عبدالمهدی الکربلائی روز جمعه در خطبه نماز جمعه ایراد کرد، نقش مهم پیکارجویان خارجی را علامتی از سهل انگاری بین المللی نامید و گفت «ادامه این سیاست بی تفاوتی و نادیده گرفتن عمدی یا غیر عمد جریان ورود این افراد به عراق ، خطری را که از جانب آنها متوجه عراق و تمام منطقه است افزایش خواهد داد.»

آیت الله سیستانی گفت این وضع تهدیدی واقعی برای کشورهای خود آنها خواهد بود، و افزود «امکان دارد در آینده باز گردند و سلول های تروریستی که ایمنی و امنیت کشورها را برهم خواهد زد تشکیل دهند.»

نماینده آیت الله سیستانی گفت «از همسایگان عراق و کشورهایی که این تروریست ها از آنجا می آیند دعوت می شود برای جلوگیری از پیوستن افراد جدید به این سازمان تروریستی گام های جدی بردارند.»

XS
SM
MD
LG