لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۱۲

در ادامه خشونت در عراق 13 تن کشته شدند


درانفجاردوبمب درنزدیک مساحد متعلق به اهل تسنن دربغداد در روزجمعه، دست کم شش تن کشته شدند. هفت تن نیز درحملاتی که هدف آن نیروهای امنیتی بودند جانسپردند.

گزارش خبرگزاری فرانسه بنقل ازپلیس عراق حاکی است در انفجاربمب ها، یکی درناحیه دورا و دیگری درجیهاد، حد اقل 22 نفر نیزمجروح شدند. انفجارها درحالی روی داد که نمازگزاران درپی نمازجمعه مساجد را ترک می کردند.

شنبه پیش، دربمب گذاری هایی که هدف آن سوگواران شیعه در بغداد بود 73 تن کشته شدند. روزیکشنبه درحمله به مراسم تشییع جنازه یک سنی 12 تن جانسپردند. روزدوشنبه، درانفجاردیگری علیه سوگواران سنی 15 تن از پای درآمدند.

این حوادث برهراس ازبازگشت عراق به خشونت تمام عیاربین سنی ها وشیعیان که درسال های 2007 و 2007 به اوج رسید و ده ها هزارکشته بجاگذاشت، افزوده است.

کمیساری عالی آوارگان وپناهجویان سازمان ملل متحد نسبت به وضع عراق ابرازنگرانی کرده است ومی گوید بیم آن می رود خشونت فرقه ای موج تازه ای ازمردمی که ازبمب گذاری و حملات دیگرمی گریزند براه بیاندازد.

حملات دیگر در روز جمعه نیروهای امنیتی در شمال عراق را هدف گرفت.
در استان نینوا، بمبی یک سرگرد پلیس و دو محافظ او را کشت و چهار نفر را مجروح کرد

یک بمب انداز انتحاری یک خود روی پراز مواد انفجاری را درنزدیکی یک پایگاه نظامی منفجر کرد، دوسرباز را کشت و 10 نفر را مجروح کرد.

یک بمب اتومبیلی درنزدیکی خانه یک پلیس درنینوا منفجرشد و مادراو را کشت.
XS
SM
MD
LG