لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۰

هشدار آمريکا به ترکيه در مورد تحريم های ايران


هشدار آمريکا به ترکيه در مورد تحريم های ايران
هشدار آمريکا به ترکيه در مورد تحريم های ايران

ديويد کوهن، مقام ارشد وزارت خزانه داری ايالات متحده، می گويد آمريکا نگران است که ايران تحريم های بين المللی را با سوء استفاده از مناسبات تجاری خود با ترکيه، دور بزند. آقای کوهن به مقام های دولتی و بانکی ترکيه هشدار داد که با مؤسسات مالی تحريم شده ايرانی، معامله نکنند. معاون وزير خارجه در امور تروريسم و اطلاعات مالی اين سخنان را در استانبول، بيان داشت.

ترکيه به رغم اختلاف مواضع با آمريکا در ارتباط با توسعه منابع انرژی و مناسبات بازرگانی خود با ايران، تعهد کرده است که از تحريم های بين المللی پيروی کند.

آقای کوهن به مقام های ترکيه هشدار داد که بانک های بين المللی طرف معامله با ايران در خطر قطع ارتباط با سيستم مالی آمريکا قرار دارند.

در خبری ديگر که در ستون نظرات روزنامه استريلين آمده است استراليا - به عنوان يکی از حاميان قدرتمند تحريم های بين المللی عليه برنامه هسته ای جمهوری اسلامی- خود را ملزم به رعايت مفاد تحريم های مصوب شورای امنيت عليه آن کشور می داند؛ اما اين روزنامه می نويسد استراليا بايد به طور جدی تر محدوديت های مصوب سازمان ملل متحد برای سفر مقام های ايرانی را به اجرا درآورد؛ و جا به جايی قاچاق سرمايه هايی را که برای کمک به تروريسم يا در راه خريد تجهيزات نيروگاه های هسته ای آن کشور صرف می شود، مسدود کند.

XS
SM
MD
LG