لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۹

علل ناکامی فوتبال ايران


تیم فوتبال امید ایران در کمتر از یک ماه آینده در مرحله مقدماتی رقابتهای المپیک به مصاف تیم قرقیزستان می رود. تیم ملی فوتبال ایران همچنین کمتر از ده روز دیگر بازی دوستانه با تیم ملی روسیه خواهد داشت ، این در حالیست که هیچ یک از این دو تیم سرمربی ندارند.

دکتر احمد طوسی، مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، در پاسخ به سوالات علی عمادی، گزارشگر شبکه خبری فارسی صدای امريکا، به بررسی وضعیت تیم ملی ایران پس از حذف از جام ملتهای آسیا پرداخت.

وی از جمله گفت، با توجه به سه برد ایران در مرحله نخست، امید به صعود این تیم بسیار بالا بود و شکست در مقابل تیم کره جنوبی غیره منتظره بود.

آقای طوسی تیم ایران را از ابتدا تیمی مشکل دار دانست، بطوری که حتی در سه بازی اول ضعف مربیگری در تیم فوتبال ایران کاملا مشهود بود. وی تیم ایران را بدون تفکر در خط میانی و خط حمله دانست.

احمد طوسی باخت سعیدلو در انتخابات نائب رياست کنفدراسیون فوتبال آسیا (اف. ای. سی) در مقابل همتای نپالی خود را غم انگیزتر از باخت ایران دانست. وی اشاره کرد که مشکلات فوتبال ایران بدون دیدن و قبول این مشکلات امکان پذیر نخواهد بود.

درهمین ارتباط دکتر طوسی ناکامی تیم ملی فوتبال ایران را در پیوند مستقیم با عملکرد مسولین فوتبال دانست و عدم بازگشت افشین قطبی به ايران و پيوستن به تيم «شيميزو اسپالس» ژاپن را ازمشکلات تکراری فوتبال ایران معرفی کرد. وی با اشاره به جام جهانی ۲۰۰۶ وبازنگشتن آقای برانکو به ایران گفت برکناری اکثریت مربیان ایرانی با یک باخت (که مرتب در حال تکرار است) نه تنها اجازه هرگونه پیشرفت را از مربیان ایرانی می گيرد بلکه انگیزه مربیان خارجی را نيزبرای کار در ایران از بین می برد.

دکتر طوسی معضل فوتبال ایران را تصمیمات نادرست در انتخاب مربیان ایرانی و خارجی دانست و همچنین بی میلی مربیان خارجی برای به عهده گرفتن این سمت، که گاهی منجر به آوردن مربیان دست دو و نالایق میشود، را نيز از جمله عوامل آن برشمرد..

دکتر طوسی در پاسخ به این پرسش که با مربی ایرانی یا خارجی یا ترکیبی از هر دو موافق است اظهار داشت که تلفیق تیمی مرکب از مربیان ایرانی وخارجی می تواند بهترین انتخاب در حال حاضر برای ایران باشد.

XS
SM
MD
LG