لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ایران ۰۲:۵۵

ابراز نگرانی جدی کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران از سلامت و امنیت زندانیان عقیدتی که دست به اعتصاب غذا زده اند


ابراز نگرانی جدی کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران از سلامت و امنیت زندانیان عقیدتی که دست به اعتصاب غذا زده اند

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران از مقامات قضایی ایران خواسته است تا هفده زندانی عقیدتی را آزاد کنند که طی ده روز گذشته اعتصاب غذا کرده اند و هر روز وضعیت سلامت آن ها رو به وخامت است.

این هفده زندانی، رهبران جنبش دانشجویی، فعالان حقوق بشر و خبرنگار هستند.

هادی قائمی، سخنگوی این سازمان مدافع حقوق بشر در ایران روز چهارشنبه ( ٤ اوت ) با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است: « این زندانیان هیچ جرمی مرتکب نشده و فقط به دلیل دیدگاه ها و عقایدشان زندانی شده اند و باید هر چه سریعتر آزاد شوند.»

در بخشی از بیانیه این سازمان آمده است بر اساس اسنادی که این کمپین دریافت کرده است هفده زندانی در سلول های انفرادی بند ٣٥٠ زندان اوین در بازداشت به سر می برند و ارتباط آن ها با خانواده هایشان قطع شده است.

براساس بیانیه این نهاد مدافع حقوق بشر در ایران، بهمن احمدی آمویی، کیوان صمیمی و مجید توکلی از روز چهارشنبه دست به اعتصاب غذای خشک زده اند و از خوردن آب و غذا خودداری کرده اند.

عبدالله مومنی، حسین نورانی نژاد، علی ملیحی، ضیا نبوی، بابک بردبار، غلامحسین عرشی، محمد حسین سهرابی، علی پرویز، حمید رضا محمدی، جعفر اقدامی، پیمان کریمی آزاد و ابراهیم بابایی، چهارده زندانی دیگری هستند که دست به اعتصاب غذا زده اند و فقط مایعات می نوشند.

یکی از اعضای خانواده یکی از زندانیان به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفته است وضعیت سلامت زندانیان بند ٣٥٠ طی دو ماه گذشته رو به وخامت گذاشته است و زندانبان ها به طور برنامه ریزی شده و سیستماتیک از تکنیک هایی استفاده می کنند تا با اعمال فشار بر زندانیان، آن ها و خانواده هایشان را تحقیر کنند.

هادی قائمی، سخنگوی کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران در ادامه بیانیه خود می نویسد دادستان تهران در مورد بدرفتاری با زندانیان سکوت اختیار کرده است و در قبال خانواده های زندانیان که به کرات خواستار توجه و رسیدگی به وضعیت بحرانی این افراد شده اند، پاسخگو نبوده است.

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران نسبت به امنیت و سلامت زندانیان عقیدتی ابراز نگرانی جدی کرده و مصرانه از مقامات قضایی ایران خواسته است تا همه زندانیان عقیدتی که صرفاً به اتهام عقاید و دیدگاه های خود بازداشت شده اند را آزاد کنند.

در پایان این بیانیه آمده است این کمپین مقامات ایران را مسئول سلامت و امنیت زندانیان عقیدتی که دست به اعتصای غذا زده اند، قلمداد می کند.


XS
SM
MD
LG