لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۲

معاون وزیر اقتصاد و دارایی ایران: برای رشد هشت درصدی به هزار میلیارد دلار تخصيص منابع نياز هست


تهران ۱۰۰۰ هزار میلیارد دلار تخصيص منابع برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز خود نیاز دارد.

بهروز علی شیری، معاون وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، ضمن بیان این موضوع، در ادامه گفت و گويی که در شماره روز شنبه ۲۰ آذر ماه روزنامه خبر منتشر شده است، اذعان کرد، «در حوزه‌های زیربنایی ایران ضعیف است که انتظار داریم دستگاه ها برای این آماده شوند که خیلی کار می برد. یعنی باید کار اساسی کنند که این اتفاق بیفتد.»

معاون وزیر اقتصاد چند روز گذشته نیز در چهل و دومین نشست هیئت نمایندگان اتاق تهران، با تاکید بر این که قوانین و قواعد باید به سرعت تغییر کند، گفت، «بخش خصوصی به دلیل عدم رشد نفش تماشاگر را ایفا می کند.»

در حالی که تازه ترین گزارش بانک مرکزی از صادرات نفت خام کشور نشان می دهد که طی سه ماهه نخست امسال صادرات نفت ایران به طور متوسط به روزی کمتر از دو میلیون بشکه رسیده است، این رقم نشان از کاهش دو و نه دهم درصدی صادرات نفت خام و فراورده های نفتی ایران نسبت به سه ماهه پایانی سال ۸۸ دارد.

محمود بهمنی، رئیس بانک مرکزی، ظهر روز جمعه ۱۹ آذر ماه در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان این که سیستم بانکی ۵۱ هزار میلیارد ریال معوقات ارزی دارد، از افزایش مطالبات معوق بانکی خبر داد. سخنان رئیس کل بانک مرکزی، روز شنبه۲۰ آذر ماه در عنوان اصلی صفحه اول دو روزنامه ابرار اقتصادی و جهان صنعت مشاهده شد.

درهمین حال، خبرگزاری مهر بامداد روز جمعه ۱۹ آذر ماه اعلام کرد، شرایط سخت دریافت وامهای خرد به

نحوی از سوی بانکها به مردم اعمال می‌شود که گویا متقاضیان تسهیلات باید از هفت خوان رستم عبور کنند.

به گزارش این خبرگزاری، یکی از وظایف مهم بانکها تسهیلات دهی به بخشهای مختلف و تامین نیازهای مالی مردم است، وظیفه ای که این روزها در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

طی سالهای اخیر روند تسهیلات دهی بانک ها بسیار کند شده و در مقطعی از زمان همگان به این نکته اذعان می کردند که وام دهی بانکها متوقف شده است.

XS
SM
MD
LG