لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۶

گزارش کميسیون اصل نود درباره حوادث ۲۵ بهمن در صحن علنی مجلس قرائت شد


سرانجام پانزده روز پس از راهپیمايی معترضین در روز ۲۵ بهمن، کميسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، نتیجه تحقیقات خود را بصورت یک گزارش در صحن علنی مجلس قرائت کرد.

این گزارش به دستور جواد لاریحانی، رئیس مجلس و توسط کار گروه ويژه‌ای متشكل از روسای كميسيون‌های امنيت ملی و سياست خارجی، شوراها و امور داخلی، قضايی و حقوقی، فرهنگی و اصل نودم (۹۰) قانون اساسی تهیه شده ونتیجه آن با عنوان «گزارش بررسی غائله اسراييلی - آمريكايی ۲۵ بهمن ۱۳۸۹» ارائه شده است.


در این گزارش انتشار اطلاعيه‌ها، مصاحبه‌ها، صدور بيانيه‌ها از سوی مخالفین، ازجمله اقدامات مجرمانه و منحرفانه‌ای توسط خائنين به نظام جمهوری اسلامی ايران عنوان شده است و بر حضور فعالانه سازمانی که از آن با عنوان «منافقين» ياد شد، در تهييج افكار عمومی، استفاده از شيوه‌های جنگ روانی، شايعه‌سازی و دروغ پردازی در سايت‌های داخلی، استفاده از سلاح گرم برای پروژه كشته سازی، تعرض به اموال عمومی، ايجاد رعب و وحشت و ناامنی تاکید شده است.


در بخش دیگری از این گزارش، با اشاره به آمریکا، اسرائیل و انگلیس، از این کشور ها با عنوان حامیان فتنه نام برده شده است.

در پایان تهیه کنندگان گزارش از نهاد قضایی خواستند، تا برمبنای شواهد و اسناد و مدارك تهیه شده از سوی آنان، رسيدگی قضايی و تعقيب آقايان ميرحسين موسوی و مهدی كروبی و وابستگان و همراهان آنها را در دستور کار خود قرار دهد.


در پایان این گزارش نیز از آیت الله خامنه ای به جهت درايت و تدبير بی ‌نظير مردم ايران اسلامی و نيروهای نظامی، امنيتی و انتظامی و جان بر كف بسيجی نيز تشكر شده است.

XS
SM
MD
LG