لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۷

حملات اصولگرايان طرفدار خامنه ای به اطرافيان احمدی نژاد وارد فاز جديدی می شود


پس ازچند هفته تقابل و زدو خورد سیاسی بین حامیان دولت محمود احمدی نژاد و محافظه کاران نزدیک به آیت الله خامنه ای، چند روزی است که این درگیری ها از قالب اتهام هایی همچون فساد مالی، اخلاقی و اعتقادی خارج و شکل سیاسی تری به خود گرفته است.

در هفته گذشته فایل صوتی سخنرانی حجت السلام محمود نبویان، یکی از شاگران آیت الله مصباح یزدی، در فضای اینترنت منتشر شد که وی در آن به صراحت به انتقاد از دولت میپردازد.

آقای نبویان، عضو هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی آیت الله خمینی، در بخشی از صحبت های خود، از آقای اسفندیار رحیم مشایی به عنوان شخصیتی بزرگ، قوی و فوق العاده یاد کرده اما در نهایت تمام این توانایی ها را عامل اصلی انحراف دولت میداند.

بخشی از صحبت های نبویان در باره اسرائیل، مشایی و اصلاح طلبان و. . . صحبت های آقای نبویان به عنوان یکی از شاگران شناخته شده آیت الله مصباح یزدی در حالی منتشر میشود که مدتی پیش شخص آقای مصباح ضمن شیطان خواندن جریان انحرافی نسبت به قصد این جریان برای تضعيف مرتبه و قداست روحانيت هشدار داده بود.

پس از این اظهار نظر آقای مصباح وبسایت جوان آنلاین، وابسته به سپاه پاسداران انفلاب اسلامی با انتشار خبری اختصاصی نوشت که یكی از چهره های موثر جریان انحرافی در اظهاراتی ضمن حمله به برخی از مراجع با اشاره به انتقادات و افشاگری های اخیر آقایان مصباح و جنتی گفته است، این ها حتی توان اداره قم را هم ندارند چه برسد بیایند اینگونه حرف بزنند.

محمود احمدی نژاد نیز در واکنش به اتهامات وارده به حمید بقایی معاون اجرایی اش، مبنی بر فساد مالی وی، منتقدان آقای بقایی را جاهل و عقب‌افتاده خوانده است، اما صرف نظر از این مورد تقریباَ همه چهره های دولتی که مخالفین از آنها باعنوان «جریان انحرافی» یاد میکنند، در قبال اتهامات سکوت کرده اند.

برخی از منابع محافظه کارمخالف دولت دلیل سکوت این افراد را در قبال اتهامات، دستور آقای اسفندیار مشایی مبنی بر سکوت تا اول ماه رجب، مصادف با ۱۴ خرداد ماه ذکر کرده اند.

منظور این منابع از اول ماه رجب، خبری است که پیش از این از سوی برخی از وبسایت های حامی آیت الله خامنه ای منتشر شده و حکایت از آن داشت که جریان موسوم به انحرافی معتقد است در اول ماه رجب امسال، امام دوازدهم شیعیان در شهر مدینه ظهور خواهد کرد.

با توجه به اظهار نظر های اخیر برخی چهره های روحانی مبنی بر تضیعف نقش روحانیت ازسوی دولت و همچنین تغییر جنس اتهامات، از مواردی همچون فساد مالی و اخلاقی به مسائل ایدئولوژیک و اعتقادی به نظر میرسد که بخش روحانیت نظام تلاش دارد تا ضمن شفاف کردن خطوط قرمز خود با دولت، شرایطی را ایجاد کند تا عناصر نزدیک و یا وابسته به جریان موسوم به انحرافی نیز موضع گیری خود را شفاف کرده و جهت گیری خود را به سوی جریان حامی رهبری و جریان انحرافی مشخص کنند.

XS
SM
MD
LG