لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۸

باز شدن پرونده فساد اقتصادی برای حاميان احمدی نژاد


روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تیتری درشت، به نقل از دادستان تهران، از تشکیل پرونده فساد اقتصادی برای برخی از چهره های دولت محمود احمدی نژاد خبر داده است.

در هفته های اخیر برخی از منابع خبری وابسته به محافظه کاران مخالف دولت اقدام به انتشار مطالب و اسنادی کرده اند که نشان از فساد مالی و سوء استفاده برخی از چهره های دولتی همچون آقایان اسفندیار مشایی و حمید بقایی از موقعیت شغلی دولتی شان دارد.

منابع خبری همچنین از محکومیت حمید بقایی، معاون اجرایی محمود احمدی نژاد، به چهارسال محرومیت از خدمات دولتی خبر داده اند.

محمد تقی مصباح یزدی، که پیش از این یکی از حامیان جدی دولت محمود احمدی نژاد بود و به نوعی تئوریسین مبانی اعتقادی آن به شمار میآمد، اکنون به صف مخالفین دولت پیوسته و در آخرین اظها نظر خود گفته است، «هدف تفكر انحرافی آن است كه در آينده اين تصور القا شود که تمام فعاليت‌ها و خدمات‌ انجام‌شده در اين چند سال از جانب يك نفر منحرف بوده و او بزرگ‌ترين استراتژيست عالم است، بنابراين او بايد رئيس‌جمهور آينده شود.»

این در حالی است که وبسایت آینده نیوز، دیگر پایگاه خبری منتقد دولت، نوشته است براساس اظهار نظر یكی از سران جریان به گفته این منبع «انحرافی»، حادثه ای بزرگ در چند هفته آینده، شرایط كشور را به سود این جریان تغییر خواهد داد.

آینده نیوز در ادامه میافزاید، برخی از دولتی ها معتقدند که «ظهور خفی» امام دوازدهم شیعیان ۱۴ خرداد ماه امسال در مدینه آغاز خواهد شد تا مقدمه‌ای بر اعلام ظهور علنی در سال‌های آینده باشد.

پیش از این نیز علی مطهری نماینده منتقد دولت در مجلس شورای اسلامی گفته بود تیم احمدی‌نژاد معتقد است «ظهور صغیر» رخ داده و دیگر نباید از ولایت فقیه اطاعت کرد.

به این ترتیب کانون نزاع میان دولتی ها و جریان نزدیک به آیت الله خامنه ای بر این سوال معطوف است که زمان ظهور امام دوازدهم شیعان فرارسیده و باید سوی اطاعات و تمکین را از جانب ولی فقیه، به سمت امام غایب تغییر داد. و یا اینکه تصور ظهور در این زمان اساساَ اشتباه بوده و کماکان اطاعت از آیت الله خامنه ای به عنوان ولی و نایب امام زمان پا برجا است.

XS
SM
MD
LG