لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۱۱

تنش تازه بين جريان «انحرافی» و آيت الله خامنه ای


وبسایت جهان نیوز، پایگاه خبری مخالف دولت و نزدیک به علی رضا زاکانی نماینده مجلس شورای اسلامی نوشته است، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به وزیر خارجه پیشنهاد کردند در صورتی که نتواند ملک زاده را از سمت خود عزل کند، بهتر است استعفاد دهد چرا که استیضاح حتمی است و این استیضاح در مجلس رای خواهد آورد.

هم زمان با انتشار این مطلب وبسایت جوان آنلاین، پایگاه خبری وابسته به سپاه پاسداران نیز در مطلبی ویژه نوشت، انتصاب آقای ملک زاده با میل و تصمیم صالحی انجام نشده است.

این منبع در ادامه به نقل از آقای صالحی نوشته است، من تا به امروز وزیر خارجه بودم. اما با این انتصاب جریان انحرافی تسخیر وزارت خارجه را کلید زده و من دیگر هیچ کاره هستم. باتوجه به این وضعیت همین بهتر که مجلس مرا استیضاح کند.

در آن سو منابع خبری نزدیک به دولت نیز در واکنش های مشابه یکدیگر به دفاع از این انتصاب پرداخته اند.

وبسایت آزادی نیوز، پایگاه خبری حامی دولت در مطلبی باعنوان «نقش متکی در جریان سازی علیه ملک زاده» منوچهر متکی، وزیر خارجه پیشین دولت را مرد پشت پرده این مخالفت ها معرفی میکند.

دیگر پایگاه خبری حامی دولت، وبسایت یکشنبه نیز در مطالبی مشابه مخالفین دولت را به سه دسته سهم خواه، تحمیل گر و تکفیری تقسیم کرده و هشدار میدهد که هرگونه ورود آقای جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، در خصوص مسایل مرتبط با وزارت خارجه غیرقانونی بوده و قابل شکایت و تعقیب در محاکم قضایی است.

به گفته رسانه های محافظه کار حامی آیت الله خامنه ای، جریان «انحرافی» در پی کنترل سیاست خارجی ایران است و این هدف را با ابزارهایی همچون شورای عالی ایرانیان خارج از كشور و طرح خانه ایرانیان، اعزام نمایندگان ویژه محمود احمدی نژاد به مناطق مختلف جهان، تغییر وزیر امور خارجه، و بالاخره نفوذ به درون وزارت خارجه پیگیری می کند.

XS
SM
MD
LG