لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۷

بازتاب انتشار بولتن جبهه پایداری انقلاب اسلامی در ميان محافظه کاران


رهپویان و ایثارگران انقلاب اسلامی ازگفته های رهبرجمهوری اسلامی سوءاستفاده کردند، آیت الله مهدوی کنی ماموریتی ازسوی علی خامنه ای، برای ایجاد وحدت بین محافظه کاران ندارد، گروه ۷+۸ به دستورات رهبری عمل نکرده است، مطالب حسین شریعتمداری خیالپردازی واشکالتراشی هایش به امنیتی ها است، محمد باقر قالیباف شهردار تهران و علی رضا زاکانی نماینده مجلس شورای اسلامی منشاء تخریب های صورت گرفته علیه جبهه پایداری هستند، از این رو اکنون زمان وحدت بین محافظه کاران نیست.

این موارد بخشی از مطالبی است که در بولتن هشتاد صفحه ای جبهه پایداری علیه مخالفان منتشر شده است.

منابع خبری وابسته به جریان مقابل جبهه پایداری در اولین واکنش به انتشار این بولتن، جبهه پایداری را متهم کردند که با سوءاستفاده وبهره برداریهای سیاسی از نقل قولهای غیرمستندِ مکرر ونیزتصاویرآیت الله خامنه ای وانمود کرده اند که درنظررهبری جمهوری اسلامی «جبهه پایداری دارای حمایت اکثریت عظیمی ازمردم» بوده و «منش افراد آن نیزجوهره نمایندگی مجلس است.»

محمد رضا یزدان پناه روزنامه نگار مقیم پاریس معتقد است انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی در فضایی انجام خواهد شد که «هیچ گروه اپوزیسیون و یا منتقدی در صحنه حضور ندارد. از این رو در چنین فضایی اختلافات جریانهای یک دست بروز کرده و آنها دست به تصویه حساب این اختلاف ها خواهند زد. از آن سو دو جریان جبهه متحد اصول گرایی و جبهه پایداری انقلاب اسلامی به لحاظ تاریخی دو جریان بله قربان گو و چشم قربان گو هستند. از این رو آیت الله خامنه ای نیز تلاش خواهد کرد با گرفتن میانه، هر دو طیف را در کنار خود داشته باشد.»

محافظه کاران نزدیک به آیت الله خامنه ای در قالب تشکل هایی همچون گروه هفت بعلاوه هشت، رهپویان انقلاب اسلامی، جبهه متحد اصول گرایی و ... به رهبری آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری تلاش دارند تا با شعار وحدت حداکثری نتیجه انتخاباتی مجلس شورای اسلامی را از آن خود کنند. این جریان همواره به جبهه پایداری با بی اعتمادی نگریسته و در مواردی نیز آن را به جریان موسوم به انحرافی منتسب کرده اند.

جریان انحرافی عنوانی است که محافظه کاران حامی رهبری جمهوری اسلامی برای متحدان سیاسی محمود احمدی نژاد به کار میبرند.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی به رهبری آیت الله مصباح یزدی جریان تازه تاسیس شده ای است که بخش عمده اعضای آن را وزرای پیشین و اعضای برکنار شده دولت محمود احمدی نژاد تشکیل می دهند. این جبهه خصوصاً در هفته های اخیر با انتشار بیانیه ها و موضع گیری های متعدد مرز های خود را با جریان موسوم به انحرافی بیش از پیش شفاف کرده است.

جبهه پایداری همواره خود را تنها مطیع رهبری جمهوری اسلامی خوانده است.

XS
SM
MD
LG