لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۰

در خصوص انتخابات اسفند ماه مجلس شورای اسلامی


خبرگزاری مهر به نقل از یک منبع نزدیک به شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان می گوید، خبر پیوستن افراد جدید به شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان کذب است.

برخی منابع خبری از افزوده شدن نام روح الله حسینیان، نماینده مجلس، به گروه هفت نفره اتحاد اصول گرایان خبر دادند.

در گزارش مزبور دلیل پیوستن آقای حسینان به این جمع، پاسخ مثبت کمیته ۷+۸، به برخی شروط جبهه پایداری عنوان شد.

پیش از این برخی رسانه های حامی آیت الله خامنه ای نوشته بودند که جبهه پایداری برای وحدت با کمیته ۷+۸ شروطی را تعیین کرده است، که از جمله آن حذف نمایندگان علی لاریجانی و محمد باقر قالی باف ا ز کمیته هفت بعلاوه هشت، و همچین افزوده شده نام صادق محصولی به این کمیته است.

کمیته ۷+۸ ائتلافی است از تعدادی جریان محافظه کار نزدیک به آیت الله خامنه ای که با هدف ایجاد وحدت حد اکثری در انتخابات جاری، و با محوریت آیت الله محدوی کنی، ایجاد شده است.

جریان موسوم به جبهه پایداری انقلاب اسلامی نیز ائتلافی است از برخی مسئولان و وزرای جدا شده از دولت محمود احمدی نژاد که با پشتیانی مالی صادق محصولی و محوریت آیت الله مصباح یزدی و برای تصاحب کرسی های مجلس تلاش میکند.

برخی محافظه کاران مخالف دولت با بدبینی نسبت به جبهه پایداری معتقدند که این ائتلاف، دنباله جریان موسوم به انحرافی است که در قالبی جدید وارد عرصه سیاست ایران شده است.

پیش از این نیز وبسایت صراط نیوز، پايگاه خبری وابسته به روزنامه کیهان از ارتباطات پشت پرده این جبهه با محمود احمدی نژاد خبر داده بود.

با وجود انعکاس اختلافات در رسانه ها، آیت الله مهدی کنی، رئیس مجلس خبرگان رهبری، گروه ها و جریان های محافظه کار را به حضرت عباس قسم داد و از آنان خواست تا دست از به گفته او تفرقه و نزاع بردارند.

حمیدرضا ترقی مسئول روابط بین المللی حزب موتلفه اسلامی نیز عدم پایبندی جبهه پایداری به جبهه متحد اصولگرایی را شایعه خوانده و گفته است، اصولگرایان قطعاً در قالب یک لیست واحد نامزدهاي خود را برای انتخابات دور نهم مجلس شورای اسلامی معرفی خواهند كرد.

پیش از این نیز غلامعلی حداد عادل، نماینده مجلس شورای اسلامی و از نزدیکان آیت الله خامنه ای گفته بود، رهبر جمهوری اسلامی مایل است که اصول گرایان تنها یک لیست انتخاباتی را ارائه کنند.

XS
SM
MD
LG