لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۲

نگرانی حاميان خامنه ای از حضور «جريان انحرافی» در انتخابات پيش روی مجلس


جریان انحرافی عبارتی است که محافظه کاران نزدیک به آیت الله خامنه ای به جریان حامی دولت و برخی از چهره های حاضر در دولت محمود احمدی نژاد منتسب میکنند.

این محافظه کاران اکنون، پس از بروز تنش های متعدد بین محمود احمدی نژاد و آیت الله خامنه ای در هفته های اخیر، نگران آن هستند که منحرفان از رهنمون های رهبری نظام اسلامی با استفاده از ساز و کار دولتی موفق به شرکت در انتخابات پیش رو، و تسخیر کرسی های مجلس شورای اسلامی شوند.

وبسایت جوان آنلاین، پایگاه اینترنتی وابسته به سپاه پاسداران نیز روز ۲۷ اردیبهشت ماه با انتشار مطلبی باعنوان «پیش خرید رای توسط جریان انحرافی» ضمن اشاره به تلاش جریان «انحرافی» برای بدست گیری مجلس نهم نوشته است، مدل این رایزن ها در مذاکره با این چهره ها مدل «پیش خرید» است. طبق گفته جوان آنلاين، مدل پیش خرید به این صورت عمل می کند که جريان انحرافی از چهره مورد نظر می خواهد تا با قرار گرفتن در لیست انتخاباتی این جریان، باید تمامی امضاء ها و رای هایی را که وی در مجلس به عنوان یک نماینده مجاز به استفاده از آنان است، در اختیار این جریان قرار دهد. درعوض چهره مورد نظر می تواند نگران هزینه های انتخاباتی و ورود به مجلس نباشد.

این درحالی است که برخی منابع رسانه ای جمهوری اسلامی در روز های اخیر از استعفای برخی از مسئولین دولتی نزدیک به محمود احمدی نژاد خبر داده اند. این منابع معتقدند که افراد مستعفی با این اقدام خود را برای شرکت در انتخابات جاری آماده میکنند.

در روزهای پایانی سال گذشته وبسایت جهان نیوز پایگاه خبری مخالف دولت و نزدیک به آقای علی رضا زاکانی نماینده مجلس، از نشست زود هنگام انتخاباتی خبر داد که در آن بسیاری از اعضای ستاد انتخابات احمدی نژاد در سراسر کشور حضور داشتند.

این منبع همچنین تصریح کرده است که در این نشست اسفندیار رحیم مشایی به ایراد سخنرانی پرداخت و قرار بر اين بود که در اولین اقدام انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گیرد.

در هفته های اخیر بسیاری از منابع خبری محافظ کار نزدیک به رهبری نظام، همچون وبسایت الف، پایگاه خبری نزدیک به احمد توکلی نماینده مجلس، در سلسله مطالبی افشا گرانه اقدام به انتشار اطلاعات متعددی از فعالیت های اقتصادی افرادی همچون آقای بقایی و مشایی کرده و به گفته آنها پرده از سوء استفاده و رانت خواری های جریان وابسته به آنها برداشته اند.

وبسایت شفاف نیوز، پایگاه خبری منتسب به شهردار تهران، محمد باقر قالی باف، با انتشار مطلبی با عنوان «جریان انحرافی چگونه شکل گرفت و چه سرنوشتی در انتظارش است» تهدید کرده است که اگر این جریان همچنان به فعالیت های خود ادامه دهد، قطعاً نظام برخورد سخت تر و شدیدتری با آن خواهد داشت. 

XS
SM
MD
LG