لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۹

احمدی نژاد: قانون گذاران دوباره قوانین را مطالعه کنند


رئيس جمهوری اسلامی ايران، محمود احمدی نژاد، در بخشی از صحبت های جلسه امروز هیات دولت، با انتقاد به برخی از اقدامات مجلس شورای اسلامی، سخنگوی مجلس علی لاریجانی را مخاطب قرار داد و گفت، «رييس محترم مجلس ظاهرا فكر مي كنند عين قانون هستند كه اين تصور درستي نيست و بايد توجه داشت كه نبايد فضاي كشور را بي جهت آلوده و مشوش كرد.»

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، آقای احمدي نژاد در این جلسه، از دولت نهم و دهم به عنوان قانونمندترين دولت هاي تاريخ ایران یاد کرده و گفت، «فضاسازي هايي كه عليه دولت صورت مي گيرد صحيح نيست زيرا در كشور مرجع رسيدگي به تخلفات قانوني وجود دارد و نمي شود رييس مجلس بخواهد شخصا به تخلفات رسيدگي كند.»

رئیس دولت دهم در ادامه باتاکید بر اینکه چند نماينده حق سخنگویی از سوی ساير اعضاي مجلس را ندارند تصریح کرد، «برخي ها تصور مي كنند كه آنها صاحب كار هستند و دولت كارگر آنان. ولي بهتر است مجلس محترم وظايف خود را انجام دهد و اجازه دهند قوه مجريه نيز وظيفه اش را براساس قانون انجام دهد.»

رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از این و خصوصا پس از بروز اختلافات محمود احمدی نژاد و رهبری نظام اسلامی در هفته های اخیر انتقادات فراوانی را نسبت به دولت مطرح کرده و در مواردی نیز شخص محمود احمدی نژاد را با صراحت لهجه ای کم نظیر مورد حمله قرار داده است.

از جمله انتقادات آقای لاریجانی میتوان به تأخیر دولت در ارائه برنامه وزرای پیشنهادی، سهام عدالت و بنگاههای زودبازده، عدم موفقیت در اجرای برنامه های چند ساله توسعه، مکتب ایرانی و بزرگنمایی کورش هخامنشی از سوی دولت و مواردی از این دست اشاره کرد.

به گزارش سایت خانه ملت رئیس مجلس شورای اسلامی در آخرین موضع گیری انتقادی خود در روز های اخیر، دولت محمود احمدی نژاد را «دولت رو به قبله» و «دست به دعا» توصیف کرده و موفقیت های منتسب به آن را درحوزه سیاست خارجی و مسئله هسته ای ناشی از مدیریت رهبری نظام دانسته است نه سیاست دولت آقای احمدی نژاد.

برخی تحلیل گران این سخنان آقای لاریجانی را به عنوان «افتخار زدایی و سلب مشروعیت» از دولت تعبیر کرده اند. سیاستی که پس از بالاگرفتن اختلاف میان رییس‌جمهور و رهبر جمهوری اسلامی در دستور کار محافظه کاران نزدیک به آیت الله خامنه ای قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG