لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۰۹

نگاهی به اخبار روزنامه های ایران


نگاهی به اخبار روزنامه های ایران
نگاهی به اخبار روزنامه های ایران

کیهان: دستگیری «جاسوس آمریکایی» که در دندان خود تجهیزات جاسوسی کار گذاشته بود

روزنامه کیهان، چاپ بیستم دی ماه درباره خبر بازداشت یک زن، در مرز ایران و ارمنستان نوشته است: «جاسوس آمریکایی» دستگیر شده در ایران، با «اف.بی.آی»، یا پلیس فدرال آمریکا همکاری داشته است.

کیهان در ادامه خبر خود از «هال تالایان» زنی که گفته می شود در مرز زمینی ایران و ارمنستان بازداشت شد، به عنوان جاسوس یاد کرده و می نویسد: هنگام دستگیری این زن مشخص شد وی برخی از «تجهیزات جاسوسی را در دندان های خود کار گذاشته است».

آرمان: زنی که ادعای جاسوسی می کرد دیپورت شد و حالت روانی نداشت

اما روزنامه آرمان روابط عمومی، در همین رابطه نوشته است: یک منبع آگاه درباره خبر دستگیری یک زن جاسوس آمریکایی در مرز جلفا گفت: این زن ادعا می‌کرد که در دندان خود تجهیزات جاسوسی دارد و خود را به مأموران مرزبانی به عنوان جاسوس معرفی کرده بود.

به نوشته آرمان،‌ در بازجویی‌های به عمل آمده مشخص شد که این زن حالت روانی مساعدی ندارد و به دلیل مشکلات روانی ادعاهایش مبنی بر جاسوسی و همراه داشتن تجهیزات صحت ندارد. به گفته این «منبع آگاه»، پس از مشخص شدن بیماری روانی این فرد، وی از مرز جلفا دیپورت شد. پیش از این، سایت رجا نیوز به نقل از احمد گراوند، جانشین پلیس مرزبانی نیروی انتظامی نوشته بود که هال تالیان، در حال فیلم برداری با تجهیزان پیشرفته دستگیر شد.

اعدام چهار نفر در اصفهان

روزنامه جمهوری اسلامی در مطلبی کوتاه از اعدام چهار نفر در اصفهان خبر داده است. جمهوری اسلامی به نقل از محمدرضا حبیبی، فردی که او را از مقام های قضایی اصفهان معرفی کرده است، اتهام چهار فرد اعدام شده را خرید و فروش تریاک و کراک عنوان کرد. این چهار نفر روز شنبه در زندانی در اصفهان اعدام شدند. روزنامه جمهوری اسلامی نام این زندان را ذکر نکرده است.

اظهارات احمد جنتی اصل بی طرفی شورای نگهبان را مخدوش می کند

روزنامه دنیای اقتصاد، واکنش سایت احمد توکلی، نماینده مجلس شورای اسلامی به اظهارات اخیر احمد جنتی دبیر شورای نگهبان را منتشر کرده است که گفته بود: نیازی به حضور اصلاح طلبان در انتخابات نیست.

احمد جنتی این سخنان را پس از اعلام شرایط محمد خاتمی، رییس جمهوری سابق ایران منتشر کرد که آزادی زندانیان سیاسی را، از جمله پیش شرط های اصلاح طلبان برای شرکت در انتخابات آینده عنوان کرده بود.

دنیای اقتصاد به نقل از الف می نویسد: گفته‌های جنتی به عنوان دبیر شورای نگهبان تلقی می‌شود و نه یک رجل سیاسی یا عالم دینی، و شورای نگهبان به عنوان داور بی‌طرف انتخابات مطرح است.

به نوشته دنیای اقتصاد این اظهارات سیاسی که از یک سال مانده به انتخابات بعدی مطرح می‌شود، اصل بی‌طرفی شورای نگهبان در مورد کاندیداها و گرایش‌های سیاسی آنان را مخدوش می‌کند.

XS
SM
MD
LG