لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۲

دادستان عمومی و انقلاب تهران: پرونده مدیران نفتی بررسی می شود


دادستان عمومی و انقلاب تهران از بررسی مهمترین پرونده اقتصادی حاضر در دادستانی، با محوریت صنعت نفت کشور خبر داد.

عباس جعفری دولت آبادی انتشار اطلاعات دقیق ویا جزئیات موجود پرونده را به دلیل جنبه های بین المللی ناممکن دانست، اما در عین حال اعلام کرد که در این پرونده نام برخی از مدیران نفتی شاغل و بازنشسته به چشم میخورد.

وی که در در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادستان ناحیه یک شمیران و در جمع خبرنگاران سخن می گفت، در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در این پرونده گفت، در دوهفته گذشته شش نفر از کارکنان بازنشسته و شاغل در این نهاد به مدت ۴۸ ساعت بازداشت شدند که دادستانی پس از بررسی آنها را با قید ضمانت آزاد کرد.

در سالهای بعد از انقلاب، صنعت نفت کشور و وزارتخانه مربوط به آن همواره یکی از حساس ترین بخش های کشور بوده است. در انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری دولت محمود احمدی نژاد با شعار درهم کوبیدن مافیای نفتی و آوردن پول های حاصل از فروش آن بر سر سفره های مردم وارد صحنه شد.

در دهمین دوره ریاست جمهوری نیز مناقشه بر سر چگونگی اداره صنعت نفت کشور ادامه دارد. در هفته های اخیر محمود احمدی نژآد خود سر پرستی وزارت نفت را برعهده گرفته بود، اما این اقدام وی با مخالفت مجلس مواجه شد و در نهایت آقای احمدی نژآد، محمد علی آبادی را به عنوان وزیر نفت منصوب کرد.

اما این انتصاب نیز از سوی مخالفان به دلیل عدم تجربه کافی آقای علی آبادی در این حوزه و آنچه که از آن نفوذ جریان انحرافی در صنعت نفت یاد شده، با انتقاد های فراوانی همراه بود. در عین حال منتقدین به نحوه بیان ضعیف علی آبادی بزبان انگلیسی در اجلاس اوپک نیز اشاره کرده اند.

XS
SM
MD
LG