لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۲

امید غرب به ثمربخش بودن مذاکرات اتمی جدید با ایران


خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه شنبه (۳۰ اکتبر) گزارش داد با وجودی که ایالات متحده و اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرده اند مذاکرات جدید با ایران به راهکار دیپلماتیکی منتهی شود که به بن بست سیاسی اتمی این کشور پایان دهد، اما مقامات غربی تاکید کرده اند که تحریم ها علیه ایران را تشدید خواهند کرد.

کاترین اشتون، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته است مقامات اروپایی هفته گذشته با سعید جلیلی، مذاکره کننده اتمی ارشد ایران ملاقات کردند. خانم اشتون گفته است قصد دارد به زودی با آقای جلیلی دیدار کند.

این تصمیم به عنوان یک قدم مهم و کلیدی برای از سرگیری مذاکرات قدرت های جهانی با ایران پیرامون برنامه اتمی بحث برانگیز این کشور ارزیابی شده است. غرب نگران است که ایران قصد ساخت سلاح های اتمی داشته باشد، اما تهران این اتهامات را رد کرده است.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه ایالات متحده گفته است پنجره یافتن یک راهکار دیپلماتیک برای ایران تا ابد باز نخواهد ماند.

خانم کلینتون که روز سه شنبه به همراه خانم اشتون در بوسنی سخن می گفت، تاکید کرد که ایران باید برای پایان دادن به انزوای بین المللی خود قدم های جدی تری بردارد.
XS
SM
MD
LG