لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۷

نگاهی به روزنامه های ایران


یدالله جوانی - از مقامات سپاه پاسداران
یدالله جوانی - از مقامات سپاه پاسداران

ابراز نگرانی یک مقام سپاه از تشکیل اپوزیسیون قوی در ایران

اظهار نگرانی یک مقام سپاه پاسداران از تشکیل اپوزیسیون قوی در داخل ایران، در شماره روز سه شنبه روزنامه رسالت منتشر شده است. به نوشته رسالت، سردار یدالله جوانی، مسوول اداره سیاسی سپاه پاسداران در گردهمایی مسوولین فرهنگی بسیج و سپاه های استانی گفته است: اولیت دشمنان، تشکیل یک اپوزیسیون قوی در مقابل نظام در داخل ایران است.

به گفته یدالله جوانی، منظور از اپوزیسیون قوی، اپوزیسیونی است که از پایگاه های مردمی و اجتماعی برخوردار باشد. رسالت به نقل از سردار یدالله جوانی می نوسید: شرایط کنونی عادی نیست و در شرایط نبرد قرار داریم. این مقام سپاه خطاب به همکاران خود گفته است اهداف دشمنان حالت طیف گونه دارد و از براندازی جمهوری اسلامی تا تغییر رفتار آن را شامل می شود.

یدالله جوانی از گفتگو، مذاکره، دیپلماسی، تحریم، ایجاد اخلال و بی ثباتی، ترور، جنگ نرم و تهدید به اقدام نظامی، به عنوان محورهای اقدامات دشمن یاد کرده است.

اسماعیل احمدی مقدم - فرمانده نیروی انتظامی
اسماعیل احمدی مقدم - فرمانده نیروی انتظامی


احمدی مقدم: وظیفه پلیس مجازات مجرمان نیست

روزنامه مردمسالاری در شماره روز سه شنبه خود، اظهارات اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، در دفاع از برگزاری مانورهای علنی نیروی انتظامی را منتشر کرده است.

به نوشته مردمسالاری، اسماعیل احمدی مقدم در چهارمین المپیاد سراسری تیراندازی نیروی انتظامی، ضمن مخالفت با برگزاری رزمایش های نیروی انتظامی به صورت غیر علنی گفته است:«همواره ما عنوان کرده ايم که با برپايی رزمايش ها می توان به دشمنان فهماند تا فکر حمله را از سر خود بيرون کنند.»

وی همچنین گفته در مقابله با تبهکاران، «تیراندازی» بسیار حائز اهمیت است و تیراندازی ماموران باید به گونه ای باشد که به خطا نرود و در وهله اول به هدف بنشیند. به گفته این فرمانده انتظامی، در صورتی که تیر ماموران به خطا برود، ممکن است جان فرد بیگناهی به خطر بیفتد.

اسماعیل احمدی مقدم اضافه کرده است سالانه، میلیاردها تومان برای فشنگ، اسلحه، و همچنین آموزش ماموران نیروی انتظامی هزینه می شود. او در بخش دیگری از اظهارات خود گفته است «وظیفه پلیس مجازات مجرمان نیست»، بلکه دستگیری و تحویل آنان به مراجع قضایی است.

این اظهارات در حالی بیان می شود که پیش از این، فرمانده هان نیروی انتظامی از جمله احمدرضا رادان، در دفاع از به کار گیری خشونت توسط ماموران هنگام دستگیری افرادی که از آنان به عنوان «اراذل و اوباش» یاد شده است، گفته بود:«شكستن ابهت اراذل و اوباش وظيفه نيروی انتظامی است.»

وزیر بازرگانی
وزیر بازرگانی


راه اندازی یک بانک ایرانی در اندونزی

کیهان از راه اندازی یک بانک ایرانی در اندونزی و یک بانک اندونزیایی در ایران خبر داده است. مهدی غضنفری، وزیر بازرگانی دولت محمود احمدی نژاد گفته است تجارت خارجی اندونزی، ۱۱۰ میلیارد دلار است در حالی که از این میزان تنها ۷۰۰میلیون دلار، یعنی کمتر از یک درصد مربوط به تجارت با ایران است.

وزیر بازرگانی ایران همچنین گفته است در مذاکرات با مقامات اندونزی، اعلام شد که همکاری مشترکی با ایران خواهند داشت و آنها تحریم های ایران را قبول ندارند. خبر راه اندازی یک بانک ایرانی در اندونزی در حالی منتشر می شود که شماری از کشورهای غربی و آسیایی، تحریم های مالی بیشتری را علیه ایران به اجرا گذاشته اند.

نگاهی به روزنامه های ایران
نگاهی به روزنامه های ایران


بیانیه موزه ملی بریتانیا درباره منشور کوروش

روزنامه جهان صنعت در صفحه فرهنگ و گردشگری خود، بیانیه ای از موزه ملی بریتانیا را منتشر کرده است که در آن، بر اصل بودن منشور کوروش که در ایران به نمایش در آمده تاکید دارد.

به نوشته این روزنامه، در بیانیه موزه ملی بریتانیا که در پایگاه اینترنتی این موزه قرار دارد، آمده است از تاریخ ۱۲ سپتامبر تا ۲۲ اکتبر سال جاری، ۷۷۳۶۶ نفر از نمایشگاه منشور کوروش در موزه ملی ایران بازدید کردند و این باعث تاسف است که در برخی از گزارش ها در اینترنت، اینطور وانمود شده است که کپی منشور کوروش از موزه ملی بریتانیا به تهران فرستاده شده است.

به نوشته جهان صنعت، این که شکل منشور کورش در برخی عکس ها متفاوت است، به این دلیل اقدامات اخیری است که برای محافظت از این منشور صورت گرفته است.

XS
SM
MD
LG