لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۶

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه ايران خودرو


ساعت يازده و نيم سه شنبه شب يك دستگاه كمپرسی بنز، متعلق به يكی از پيمانكاران طرف قرارداد ایران خودرو، در حال ورود به درب شماره ۹ این شرکت، از مسیر اصلی خود خارج و باعث كشته شدن ۴ نفر و زخمی شدن ۱۳ نفر از کارگران حاضر در محل شد.

منابع خبری دلیل بروز این حادثه را بی احتياطی ذکر کرده اند، اما وبسایت خبری جهان نیوز، پایگاه اینترنتی نزدیک به حامیان دولت محمود احمدی نژاد، با انتشار گزارش ویژه ای با عنوان پشت پرده فاجعه در ایران خودرو، به افشای زوایای پنهان این حادثه پرداخته است.

این گزارش با نگاهی انتقادی به عملکرد ایران خودرو و نگاه ابزاری مدیران این شرکت نسبت به کارگران، می نویسد، «ایران خودرو در سال های اخیر، به دلایل نامعلوم و به بهانه افزایش تولید، کارگران را مجبور به کار در روزهای تعطیل رسمی کشور، و حتی اربعین و تاسوعای حسینی کرده است.»

این گزارش همچنین می افزاید، پس از وقوع این حادثه، کارگران با تجمع در مقابل دفتر مسئولان ایران خودرو، نسبت به این حادثه اعتراض کردند، اما مدیران این شرکت به جهت جلوگیری از انتشار اخبار و گسترش اعتراضات امروز را برای تمام کارگران ستادی ایران خودرو و شرکت های تابعه تعطیل اعلام کرده اند.

وبسایت جهان نیوز در بخش دیگری از گزارش خود می نویسد، مدیر کل روابط عمومی ایران خودرو که از اقوام وزیر اطلاعات آقای خاتمی است، اقدام به سانسور اخبار ایران خودرو کرده و ارتباط شرکت های تابعه با رسانه های منتقد را محدود کرده است.

به اعتقاد کارشناسان، انتشار اخبار پشت پرده ایران خودرو توسط وبسایت های خبری نزدیک به دولت محمود احمدی نژاد، صرف نظر از رسالت اطلاع رسانی، هدف های سیاسی نظیر حمله به مدیران بازمانده از دولت اصلاحات را نیز دنبال میکند.

XS
SM
MD
LG