لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۱

پروژه اينترنت ملی در ايران


در رسانه های ایران اعلام شد شعبه ای از قرارگاه سایبری امام خامنه ای در طبس، از سوی «جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار» راه اندازی شد.

جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار تشکلی است محلی، اما در سابقه درج شده در وبسایت آن موردی از تجربه فعالیت در حوزه سایبری ذکر نشده است.

راه اندازی چنین قرارگاهی توسط این تشکل تازه تاسیس و فاقد تجربه در حالی صورت می گیرد که پیش از این برخی از مقامات حکومتی از جمله محمدجعفر بهداد، معاون سیاسی دفتر محمود احمدی‌نژاد از دریافت بوجه های میلیاردی توسط برخی افراد به بهانه جنگ نرم خبر داده بودند.

در هفته های اخیر و در پی انتشار خبر راه اندازی قریب الوقع اینترنت تحت کنترل، يا همان اینترنت ملی، برخی وبلاگ ها و وبسایت های وابسته به عناصر موسوم به حزب اللهی، فاش کردند که افراد فعال در پروژه های سایبری وابسته به حکومت، هر ساعت مبلغی معادل هفت هزار تومان حقوق دریافت میکنند.

این افشاگری محافظه کاران بلافاصله با واکنش نیرو های خودی مواجه شده و تایید و تکذیب این خبر، چالشی را در فضای مجازی ایجاد کرد.

نهم آبان ماه سال جاری نیز غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور اعلام کرده بود که دستور تشکیل قرارگاه دفاع سایبری در کشور به صورت رسمی به او ابلاغ شده است، اما با این وجود هیچ مقام و یا سازمانی در باره مبلغ اختصاصی یافته برای چنین فعالیت هایی سخن به میان نیاورده است.

XS
SM
MD
LG