لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۳

رسانه های بين المللی از تهران بخاطر ايجاد پارازيت شکايت کردند


همزمان با حضور محمود احمدی نژاد، رئيس جمهوری اسلامی ايران، در سازمان ملل متحد و انتشار اخبار مربوط به حضور وی در نيويورک از سوی رسانه های فارسی زبان، حکومت ایران با ايجاد پارازیت مانع دریافت امواج این رسانه ها در داخل ایران شده است.

جمهوری اسلامی ایران سالهاست که با ايجاد پارازیت بر امواج رسانه های ماهواره ای، در کارکرد رسانه های غیر حکومتی اخلال ایجاد میکند.

ارسال پارازیت و اخلال در پخش برنامه های شبکه های تلویزيونی فارسی زبان باعث شده است تا این رسانه ها رسماً به این اقدام حکومت ایران اعتراض کنند.

دو مرجع اصلی رسانه ای در ایالات متحده، يعنی هیات مدیره ناظر بر فعالیت های رادیویی، تلویزونی و اینترنتی دولت آمریکا ((BBG، و همچنین بنگاه سخن پراکنی بریتانیا، بی بی سی، در بیانه ای این اقدام حکومت ایران را خود سرانه نامیده و از سازمان ملل متحد خواستار محکوميت این رفتار جمهوری اسلامی ایران شدند.

در این بیانیه از مواردی همچون ایجاد مانع در دسترسی آزاد به اینترنت و همچنین حمله های خرابکارانه به وبسایت ها از سوی حکومت ایران با عنوان اقداماتی گستاخانه یاد شده است، و از بابت تهدید و ارعاب منتقدان، فعالان اینترنتی و روزنامه نگاران ايرانی ابراز تاسف شده است.

در هفته های پیش و پس از پخش مستندی از زندگی علی خامنه ای از سوی شبکه بی بی سی فارسی، این رسانه به شیوه های مختلف مورد حمله تهران قرار گرفت.

در جنجال برانگیز ترین اقدام صورت گرفته، پنج مستند ساز ایرانی به اتهام همکاری و تهیه گزارش و فیلم برای بی بی سی فارسی از سوی نهاد های امنيتی دستگیر شده اند.

بی بی سی فارسی در واکنش به دستگیری این افراد گفته است اداره و دفتری در ایران نداشته و کسی برای این رسانه در ایران کار نمیکند.

ایران یکی از کشور هایی است که قرارداد های بین المللی مربوط به گردش اطلاعات آزاد را مورد تایید قرار داده و آن را امضاء کرده است.

XS
SM
MD
LG