لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۹

تجمع اعتراضی جمعی از ایرانیان در مقابل تلاس اینترنشنال


تجمع تعدادی از ایرانیان در مقابل تلاس اینترنشنال
تجمع تعدادی از ایرانیان در مقابل تلاس اینترنشنال

شهر اسن آلمان، روز جمعه برابر سوم ژوئن، شاهد تجمع شماری از کاربران اینستاگرام در مقابل ساختمان تلاس اینترنشنال بود که وظیفه کنترل پست‌های ارسالی به اینستاگرام را دارد.
این شرکت از سوی کاربران فارسی زبان، متهم است که بعضی از مطالب منتشر شده در فضای اینستاگرام را به دلیل آن که مخالف حکومت جمهوری اسلامی است با «دخالت» بعضی از بازبین‌های شرکت تلاس اینترنشنال حذف می‌کند.


سعید حافظی روزنامه‌نگار و از شرکت‌کنندگان در این تجمع با محکوم کردن عملکرد تلاس اینترنشنال نسبت به کاربران مخالف جموری اسلامی به صدای آمریکا گفت: «یکبار برای همیشه این مسأله باید مشخص شود که دلیل سانسور پست‌های مخالفان جمهوری اسلامی چیست؟» حافظی در ادامه با اشاره به آزادی بیان در کشور‌های اروپایی گفت که این تجمعات و اعتراضات علنی شرکت‌ها را وادار به پاسخگویی خواهد کرد و برای آن‌ها هزینه خواهد داشت.

گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که ۴۰ هزار نفر در اینستاگرام و فیس بوک مسئولیت بازبینی محتوا را برعهده دارند که از این تعداد ۱۵ هزار نفر بر محتوای غیرانگلیسی تمرکز دارند که شامل فارسی زبانان نیز می‌شود.

اختر قاسمی روزنامه‌نگار یکی دیگر از شرکت‌کنندگان در این تجمع با زیر سؤال بردن عملکرد «جهت دار» این شرکت نسبت به کاربران فارسی زبان مخالف حکومت گفت «چگونه مسئولان شرکت تالاس اینترنشنال در یک کشور آزاد و دمکراتیک» به کارکنان خود این اجازه را می‌دهد که صدای مردمانی که در ایران توسط حکومت حاکم خفه می‌شوند در کشور‌های آزاد «خفه» کنند.

مسئولان متا بار‌ها اعلام کرده‌اند که «هیچ وابستگی یا ارتباطی میان تالاس اینترنشنال و جمهوری اسلامی وجود ندارد» اما حذف پست‌های اعتراضی به عملکرد حکومت ایران و افشاگری برخی از کارکنان فعلی و اسبق این شرکت که می‌گویند دستگاه‌های امنیتی قصد داشتند که با پرداخت «رشوه» حساب کاربری چهره‌های شناخته شده مخالفان جمهوری اسلامی را مسدود کند، عملکرد تالاس اینترنشنال را زیر سؤال برده است.

XS
SM
MD
LG