لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۶

جلسه مقدماتی دادگاه متهم به جاسوسی برای ایران در واشنگتن برگزار شد


جلسه مقدماتی دادگاه مجید قربانی، شهروند ۵۹ ساله تبعه ایران که به جاسوسی برای جمهوری اسلامی ایران متهم است، روز پنجشنبه در دادگاه فدرال شهر واشنگتن برگزار شد.

به گزارش فرهاد پولادی، خبرنگار صدای آمریکا، در جلسه روز پنجشنبه، عنوان شد که متهم دیگر این پرونده، احمدرضا محمدی دوستدار، برای شرکت در جلسه بعدی دادگاه که در تاریخ ۱۴ سپتامبر برگزار می شود، به واشنگتن آورده شود.

در جلسه آینده، دادگاه همچنین در مورد اینکه آیا آقای قربانی می تواند با قرار وثیقه آزاد شود یا خیر، تصمیم گیری می کند. خبرنگار صدای آمریکا می گوید بخشی از دادگاه به دلایل امنیتی و طبق قانون ممکن است به صورت غیرعلنی برگزار شود.

دادستان ها در جلسه روز پنجشنبه به قاضی گفتند که چون هر دو متهم با هم در ارتباط بوده اند، اهمیت زیادی دارد که هر دو باهم محاکمه شوند.

وکیل آقای قربانی هم از قاضی خواست که در زمان بازداشت موکلش، وضعیت سلامتی او لحاظ شود.

وزارت دادگستری آمریکا روز دوشنبه ۲۹ مرداد ماه اعلام کرد علاوه بر آقای قربانی، مقیم ایالت کالیفرنیا، احمدرضا محمدی دوستدار، ۳۸ ساله نیز بازداشت و در دادخواست به فعالیت برای ایران متهم شده است. محمدی دوستدار، آمریکایی- ایرانی تبار در شهر شیکاگو واقع در ایالت الینوی بازداشت شد.

آقای دوستدار در شیکاگو تفهیم اتهام شد اما ​جلسه تفهیم اتهام مجید قربانی، شهروند ۵۹ ساله ایرانی مردادماه در شهر واشنگتن برگزار شد. پال فریدمن، قاضی این پرونده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG