لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۰

نخستین مصاحبه خانواده نسیم اقدم با یک تلویزیون آمریکایی


خانواده نسيم اقدم، زن جوان آمریکایی ایرانی‌تبار عامل تيراندازی در مقر يوتيوب، در مصاحبه با تلويزيون ای بی سی آمريکا، ضمن ابراز تاسف عمیق از اين واقعه اعلام کردند که فرزندشان هرگز فرد خشنی نبود و آنها نمی‌دانستند که او اسلحه در اختيار داشته است.

خانواده نسيم اقدم، عامل تيراندازی در مقر يوتيوب هفتۀ پيش ناگهان از يک خانواده زحتمکش کارگری به خانواده يک فرد مجرم تبديل شده و در اين مدت مدام در کانون رسانه‌های داخلی و خارجی آمريکا بوده‌اند.

خبرنگار کانال تلويزيونی ای بی سی آمريکا پنجشنبه ۱۶ فروردین در منزل آقای اقدم، پدر نسيم در حومۀ کاليفرنيا با خانواده او مصاحبه کرد. آقای اقدم به سئوال های خبرنگار در مورد اينکه آيا قبول دارد که فرزندش تروريست بوده، يا اصولا فرد خشنی بوده است، يا این که آیا آنها می‌دانستند که او اسلحه در اختيار داشته است، پاسخ منفی داد.

در گزارش‌های پليس آمده است او اسلحه خود را ماه ژانويه از سانفرانسيسکو خريده بود.

خانواده نسيم در اين نخستين مصاحبه از زمان وقوع تيراندازی در مقر يوتيوب از آنچه بر سر خود و ديگران آورد به شدت متأثر بودند.

پنجشنبه پيش، روزی که اين مصاحبه انجام گرفت، سی و نهمین سالروز تولد نسيم اقدم بود.

شان اقدم، برادر نسيم، اتاق خواب خواهرش و فضایی که نسيم از آن برای ضبط کليپ‌های ويديويی برای يوتيوب استفاده می‌کرد را به خبرنگاران نشان داد.

طی سالها، نسيم اقدم به خاطر ويديوهایی از حرکات ورزشی خود، در ايران به چهره‌ای نسبتا شناخته شده تبديل شده بود. و اين تنها درآمدش از طريق یوتيوب بود. خانواده می‌گويند، يوتيوب از سال پيش ويديوهايش را فيلتر می‌کرد.

خانواده در پاسخ به سئوال خبرنگار در مورد اينکه آيا ممکن است نسيم به خاطر حساسيت شديد به يوتيوب دست به چنين کاری زده، می گويند، يوتيوب تنها منبع درآمد نسيم بود.

يک هفته پيش از اين تيراندازی خانواده نسيم به ادارۀ پليس خبر داده بودند که نسيم ناپديد شده بود و پليس پس از تحقيق در ساعت ۲ بامداد روز واقعه به خانواده خبر داده بودند که اتومبيل نسيم را پيدا کرده اند. خانواده نسيم می گويند، خيلی سعی کردند که پليس را متقاعد کنند که او ممکن است دست به کار خطرناکی بزند، اما پليس در جواب گفته بود: نگران نباشيد، برويد استراحت کنيد، همه چيز تحت کنترل است.

خانواده نسيم می‌گويند در حال حاضر به خاطر از دست دادن نسيم و ضايعه‌ای که او بوجود آورده بسيار غمگين و سوگوار هستند.

نسیم نجفی اقدم که یوتیوب را به اعمال تبعیض در انتشار ویدئوهایش متهم می کرد، سه شنبه گذشته با اسلحه به ساختمان مرکزی یوتیوب در کالیفرنیا حمله کرد که منجر به زخمی شدن سه نفر شد. او سپس با همان اسلحه خودکشی کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG