لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۲

عادل برقعی از داوری مسابقات تنیس در آمریکا بازماند


تصویری از مسابقات تنیس ویلمبدون در بریتانیا، ژوئیه ۲۰۱۳، عکس از آرشیو
تصویری از مسابقات تنیس ویلمبدون در بریتانیا، ژوئیه ۲۰۱۳، عکس از آرشیو

عادل برقعی برای داوری مسابقات تنیس اوپن آمریکا به این کشور دعوت شده و اکنون در فلوریداست، اما به وی اجازه داوری داده نشده است.

عادل برقعی، داور ۳۲ ساله تنیس مقیم ایران، به رغم دریافت دعوتنامه برای داوری در مسابقات تنیس اوپن در آمریکا، از این کار بازمانده است.

برقعی داوری در این مسابقات را تحقق رؤیای خود خوانده، رؤیایی که اکنون از رسیدن به آن محروم شده است. روزنامه نیویورک تایمز در این خصوص مقاله ای منتشر کرده که برگردان چکیده ای از آن را می خوانید:

یک سخنگوی وزارت خزانه داری ایالات متحده با ارسال ایی میلی به نیویورک تایمز گفته است که آمریکا برای آن که بتواند به رغم تحریم و نوع رابطه با ایران، از خدمات یک شهروند ایرانی استفاده کند و بابت این خدمات دستمزد بپردازد، باید مدرکی مبنی بر «توانایی فوق العاده یا مهارت استثنائی» آن شهروند ایرانی در اختیار داشته باشد و در مورد آقای برقعی، این موضوع تصریح نشده است.

نیویورک تایمز به نقل از فرهاد علوی، یک وکیل ایرانی مقیم آمریکا، می نویسد که این تصمیم دولت آمریکا نمونه ای است از نحوه انعکاس موازین قانون تحریم علیه ایران در زندگی شهروندان عادی.

آقای برقعی می گوید در فلوریدا خواهد ماند و تقاضا خواهد کرد که دولت آمریکا در تصمیم خود تجدید نظر کند. وی می گوید به تلاش برای راه یافتن به داوری این مسابقات ادامه می دهد. برقعی افزوده که هدف و کوشش وی برای رسیدن به آن، نه جنبه سیاسی دارد و نه به خاطر مادیات است، بلکه آنچه برای او اهمیت دارد، تنیس است.

گفتنی است که عادل برقعی در بیش از ٣٠ کشور ، در هلند، کره جنوبی، لهستان، بریتانیا، ژاپن، کلمبیا و استرالیا و دهها کشور جهان داور تورنمنت های تنیس بوده و در رقابت های اوپن استرالیا و هفت تورنمنت ویمبلدون شرکت کرده و نشان برنز و نشان نقره داوری در این مسابقات را نیز کسب کرده است.
XS
SM
MD
LG